Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2009-09-14   Pro memoria. Rašytojas Kęstutis Arlauskas
 
 

2009 m. rugsėjo 12 dieną, eidamas 74-uosius metus, po insulto mirė Lietuvos rašytojų sąjungos narys, buvęs "Anykštos" žurnalistas, vėliau bendradarbis Kęstutis ARLAUSKAS (1936-2009).

Kavarske gyvenęs rašytojas yra parašęs 17 knygų, romanus: "Svaigus pasiskraidymas virš pjautuvo", "Nusidėjėlių bokštas", "Dūris tarp slankstelių", "Per pusvalandį pražilęs", "Grandinė su kriolitu", "Tapsmas", "Batvydo Varno atavizmas", "Leisk aprišti", "Skerdyklos balandžiai", "Proto tipai", "Nuo sugulovės iki valdovės", taip pat parašė daug apysakų ir apsakymų, kūrė istorinį epą Kazio Almeno leidžiamai knygų moksleiviams serijai, kurią rašo autoriai, pasivadinę bendru Skomanto slapyvardžiu.

Jo apsakymai buvo išversti į rusų ir latvių kalbas. 

Kęstutis Arlauskas yra aplankęs ir aprašęs didžiają dalį Anykščių rajono kaimų ir jų gyventojų. Jo įžvalgas apie šiandieninę valstiečio būtį ir buitį daugelį metų spausdino "Anykšta" rubrikoje "Pastogė".

K. Arlausko esė dažnai buvo skaitomos Lietuvos radijo laidose.

Beveik iki pat mirties rašytojas buvo labai gyvybingas. Paskutinis jo istorinis nuotykių romanas "Nuo sugulovės iki valdovės" išleistas šiais metais. Mokėjęs lengvai bendrauti su bet kokio intelekto žmonėmis, garsėjęs nepriklausomumu, rašytojas niekad nepasinaudojo savo vardu, prašydamas valdžios paramos knygų leidybai. Rašytojas visad turėjo savo nuomonę apie tai, kas vyksta aplinkui, nebijojo būti nepopuliarus, reikšdamas įsitikinimus.

K. Arlauskas pašarvotas Kavarsko laidojimo namuose. Jis bus laidojamas rugsėjo 14 dieną Kavarsko kapinėse. Šv. Mišios už velionį – rugsėjo 14 d. 14 valandą Kavarsko bažnyčioje.

"Anykštos" redakcija

 
 
    Atgal...