Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2009-12-29   Pro memoria. Gydytojas Bronislavas Šatkauskas
 
 

Eidamas 76-uosius metus, 2009 m. gruodžio 21 d. Vilniuje mirė vienas žymiausių XX a. Lietuvos gydytojų pulmonologų profesorius Bronislavas ŠATKAUSKAS (1934-2009).

Gimęs iš augęs Samanų kaime netoli Troškūnų, baigęs medicinos mokslus Kaune, B. Šatkauskas pirmuosius praktikos įgūdžius įgijo Anykščių ligoninėje, kur dirbo 1960-1964 m.

Vėliau jis pasuko į mokslinę veiklą, gilinosi į plaučių ligų gydymą ir pulmonologijos mokslinius tyrimus, nuo 1966 m. iki gyvenimo pabaigos gyveno Vilniuje. Jo disertacija, skirta bronchinės astmos gydymo metodikoms, pelnė mokslininkui habilituoto medicinos daktaro mokslinį laipsnį.

1991 m. Santariškių klinikose įkūrus Pulmonologijos ir alergologijos kliniką, B. Šatkauskas buvo išrinktas ir dirbo pirmuoju šios klinikos direktoriumi, o paskutiniais metais buvo šios klinikos, pertvarkytos į Pulmonologijos ir alergologijos centrą, konsultuojantis profesorius.

Šalia kitų visuomeninių pareigų jis visą laiką buvo Lietuvos bronchinės astmos tarybos pirmininkas, dalyvavo rengiant fundamentalius mokslinius pulmonologijos srities leidinius.
 
B. Šatkauskas su žmona Danute išaugino dvi dukteris.

Velionio artimieji ir jo išugdyti medikai gruodžio 28 dieną palydėjo Profesorių į paskutiniąją kelionę į Vilniaus Antakalnio kapines.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...