Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2010-02-08   Pro memoria. Fotomenininkas aviatorius Kazimieras Strolia
 
 

Eidamas 57-uosius metus, 2010 m. vasario 6 d. staiga mirė Anykščių kraštą garsinęs fotomenininkas ir aviatorius mėgėjas Kazimieras STROLIA (1953-2010).

Gimęs, užaugęs ir visą gyvenimą Dvaronių kaime, prigludusiame prie Anykščių šilelio, praleidęs K. Strolia anykštėnams labiausiai buvo žinomas savo pomėgių dėka.

Apie 1975 m. išbandęs skrydį sklandytuvu, jis susižavėjo aviacija, o 1991 m. sukūrė ir išbandė savos gamybos lėktuvėlį. Jo originalios konstrukcijos vienvietė skraidyklė, sverianti 110 kilogramų, galėdavo skristi 80-120 kilometrų per valandą greičiu.

Su šia skraidykle jis pakildavo į dviejų kilometrų aukštį ir iš ten fotografuodavo savo gimtinę. Tyliais ir šviesiais vasaros vakarais, kai virš Anykščių kažkur iš dangaus pasklisdavo daugeliui pažįstamas jo skriadyklės variklio garsas, būdavo aišku – tai Kazimieras vėl žvalgosi naujų peizažų.

Prieš dešimtmetį sukūręs šeimą, kartu su žmona Vilniaus arkikatedros bazilikos vaikų choro vadove ir dirigente Egle Čigriejūte ir jos tėvu, žinomu poetu Henriku Čigriejumi, jis dar giliau paniro į meno pasaulį, buvo nuolatinis Anykščių kultūros renginių dalyvis. Ir paskutiniąją savo gyvenimo dieną Kazimieras praleido ne namuose, o tradicinėse ristūnų lenktynėse Sartų ežero pakrantėje prie Dusetų.

Nepaisydamas grėsmingų silpstančios širdies ženklų, Kazimieras gyveno ateities planais – ateinančią vasarą jis ruošėsi dalyvauti kaip teisėjas Anykščių krašte jo pusseserės Danutės Gečytės rengiamame pėsčiųjų žygyje.

Į paskutiniąją kelionę iš gimtosios sodybos Dvaronyse į Anykščių kapines K. Strolia bus išlydėtas vasario 9-ąją.

-anykstenai.lt

Jono Junevičiaus nuotrauka

 
 
    Atgal...