Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2010-06-21   Iki muzikos festivalio "Velnio akmuo" skaičiuojamos savaitės (atnaujinta 2010-06-21)
 
 

Tarptautinis muzikos festivalis "Velnio akmuo", sėkmingai debiutavęs 2009 m. liepą ir pripažintas vienu profesionaliausių festivalių Lietuvoje, įvyks ir šių metų vidurvasarį, liepos 16-18 dienomis, ten pat – Anykščių Dainuvos slėnyje.

Tradiciniu tampantis festivalis ir šį kartą alternatyvios kultūros mėgėjams pateiks solidžią sunkiosios muzikos dozę, tuo pačiu kviesdamas entuziastus į kitokią, šiuolaikišką vasaros šventę po atviru dangumi. Tikimasi sulaukti panašios auditorijos kaip ir pernai – apie 2000 žmonių. 

Savo pavadinimu Anykščių legendą atspindinčio festivalio idėja išlieka ta pati. Tai – ekstremali muzika, alternatyvioji kultūra ir greta atrandamas kultūrinis turizmas bei aktyvus poilsis gamtoje. Siekdamas tapti didžiausiu tokio pobūdžio renginiu Baltijos regione ir sėkmingai konkuruoti su tokio tipo festivaliais visoje Europoje, "Velnio akmuo" gali didžiuotis iš kitų išsiskirdamas savo nuoširdžia dvasia, nepaprasta atmosfera ir autentiškumu, kurį suteikia aplinka – legendų kupinas Anykščių kraštas.

 

Šiais metais didžiojoje festivalio scenoje vėl pasirodys apie 20 nuožmių ir melodingų įvairaus stiliaus alternatyvios muzikos grupių daugiausia iš užsienio šalių. "Velnio akmuo" – išskirtinis festivalis Lietuvoje, suburiantis tiek plačios geografijos atlikėjų nuo pačios Amerikos iki Rytų Europos, neaplenkiant Skandinavijos bei Pietinių kraštų.

Visi į festivalį kviečiami atlikėjai pasižymi originalumu, profesionalumu ir kūrybingumu. O pagrindiniai vardai – pasaulinį pripažinimą pelniusios, didžiausiuose festivaliuose dalyvaujančios ir sunkiosios muzikos istoriją kuriančios grupės. 

Šių metų ryškiausi kolektyvai – norvegai MAYHEM, vokiečiai TANKARD ir prancūzai NIGHTMARE. Festivalio rengėjai, kūrybinė grupė "ALT events", džiaugiasi Norvegijos ambasados paskatinimu ir parama, kuri ir suteikė galimybę į festivalį pakviesti žymiuosius norvegus MAYHEM. Už svarbią paramą ir malonų bendradarbiavimą organizatoriai taip pat dėkoja ir Anykščių rajono savivaldybei. 

Kaip ir pernai be trijų gyvos muzikos festivalio koncertų bus ir daugiau atrakcijų. Naktimis, koncertams pasibaigus, veiksmas persikels į "Rockteque"  aikštelę ir keturis dešimtmečius į praeitį –  ankstyvoji, old-school roko muzika lepins miegoti nelinkusius melomanus.

Muzikos fone bus galima gaivintis maudynėmis Šventosios upėje ar sveikatą stiprinti natūraliomis, vietoje verdamomis žolelių arbatomis, kuriomis vėl pasirūpins Anykščių "Arbatos magija". Azartiškų ir aktyvių lauks sportinis iššūkis – tinklinio turnyras profesionalių menininkų sukurtam trofėjui laimėti. Sunkiosios muzikos stiliaus vokalistai bus kviečiami varžytis jiems skirtame konkurse. Fotografijos mėgėjai visą savaitgalį bus raginami fotografuoti ir dalyvauti specialiame festivalio fotokonkurse... 

Anykščių rajono gyventojai kaip ir pernai galės pasinaudoti tik jiems skirtomis nuolaidomis. Pateikus Anykščių rajono mokyklų moksleivio pažymėjimą ar gyvenamąją vietą Anykščių rajone įrodantį dokumentą (deklaraciją), bilietas kainuos tik 60 Lt. Tuo tarpu pilna bilieto kaina kitų miestų gyventojams – nuo 120 Lt.

Nuolaida bus galima pasinaudoti tik perkant bilietą festivalio dienomis prie įėjimo, pateikiant gyvenamos vietos deklaraciją arba galiojantį moksleivio pažymėjimą. Vaikams iki 12 metų (imtinai) įėjimas nemokamas. 

Iki festivalio "Velnio akmuo" likus vos mėnesiui, organizatoriams iškilo nenumatytų ir nemalonių rūpesčių dėl festivalio atlikėjų.  Amerikiečiai DEICIDE, numatyti vienais pagrindinių atlikėjų, festivalyje "Velnio akmuo", deja, nepasirodys. Atvykti taip pat negalės ir graikų grupė "Rotting Christ", dėl ko apskritai teko atšaukti įžanginį festivalio koncertą "VA 2010 pre-Party" liepos 4 dieną Vilniuje.

Organizatoriams teko priimti nelengvą iššūkį per trumpą laiką rasti kitą, analogišką, panašaus lygio ir stiliaus grupę, galinčią būtent tuo metu pasirodyti Anykščiuose vietoj DEICIDE. Juos pakeisti galės legendiniai švedai GRAVE – viena iš seniausių Švedijos death metalo grupių, turinti unikalų garsą ir stilių. Grupė gyvuojanti nuo 1986 m. yra išleidusi 9 albumus, koncertavę didžiausiuose Europos ir Amerikos festivaliuose. Prieš kelis metus GRAVE koncertavę Lietuvoje, festivalyje "Velnio akmuo", pasirodys su gerokai ilgesne programa, jungiančia tiek senąją, tiek naująją grupės kūrybą.

Nepaisant visų kone žlugdančių  nesusipratimų ir netekčių, organizatoriai užtikrina, kad festivalis "Velnio akmuo" įvyks, ir siekia jį įgyvendinti profesionaliai ir kokybiškai. 

"Apgailestaujame ir atsiprašome festivalio publikos, ypač DEICIDE ir "Rotting Christ" labiausiai laukusių fanų. DEICIDE pakeitę grupe GRAVE, daugiausiai, ką dar galime padaryti, siekdami bent šiek tiek sušvelninti publikos nusivylimą, tai sumažinti esamą festivalio bilieto kainą", – teigia festivalio organizatoriai. 

Paskutinė  bilietų kaina 130 Lt sumažinama iki 110 Lt, ir iki festivalio bilietai nebrangs. Visiems, kurie jau spėjo sumokėti brangiau, dešimties ar dvidešimties litų skirtumas bus grąžintas festivalio metu, prie įėjimo. Anykščių rajono gyventojams taikomos išskirtinės nuolaidos bilietams.

Daugiau informacijos apie festivalį  galima rasti oficialioje festivalio svetainėje: www.devilstone.net.

Akvilė  Andriuškaitė

( +370 612 37091 , akvile@altevents.net)

 
 
    Atgal...