Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2010-05-06   Pro memoria. Mokytoja Danutė Širmenytė
 
 

Gegužės 1 dieną, eidama 71-uosius metus, mirė buvusi Kurklių Stepono Kairio pagrindinės mokyklos matematikos mokytoja Danutė ŠIRMENYTĖ (1940-2010).

D. Širmenytė gimė 1940 m. kovo 31 dieną Anykščių rajone, Kurkliuose, tarnautojų šeimoje. Mokėsi Kurklių septynmetėje, vėliau Ukmergės 1-oje vidurinėje mokykloje. Jau septynmetėje mokykloje išryškėjo jos potraukis matematikai. 1957 m. įstojo į Vilniaus valstybinį pedagoginį institutą (dabar – Vilniaus pedagoginis universitetas), į Fizikos-matematikos fakultetą. Baigusi įgijo matematikos ir braižybos mokytojos specialybes.

Savo mokytojos kelią ji pradėjo Molėtų rajono Bijutiškio aštuonmetėje mokykloje, po metų buvo perkelta į to paties rajono Inturkės vidurinę mokyklą. 1966 m. atvyko dirbti į Ukmergės rajono Želvos vidurinę mokyklą, po aštuonerių metų persikėlė į Ukmergės 4-ąją vidurinę mokyklą.

1981 m. ji persikėlė į Anykščių rajono Staškūniškio aštuonmetę mokyklą.

Kurklių Stepono Kairio pagrindinėje mokykloje mokytoja Danutė pradėjo dirbti 1983 m. Nuo pirmųjų savo darbo metų užsirekomendavo kaip puiki savo dalyko žinovė, jautri ir nuoširdi mokytoja. Ji buvo mokytoja iš pašaukimo, niekada nesigailėjo pasirinkusi sunkų, bet prasmingą matematikos mokytojos darbą. Puikus dalyko išmanymas, erudicija, gyvenimiška patirtis, humoro jausmas – tai, kas darė mokytojos pamokas nepakartojamas, įdomias, įsimenančias visam gyvenimui. Mokytoja išleido ne vieną mokinių laidą, buvo mokinių mylima. Mokytoja turėjo tvirtą charakterį, nebijojo išsakyti savo nuomonę, todėl aplinkinių buvo gerbiama ir mylima.

Artimieji neteko rūpestingo ir mylinčio žmogaus, mes nuoširdžios ir jautrios kolegės.

Šviesus mokytojos Danutės  atminimas išliks ją pažinojusių kolegų ir buvusių mokinių širdyse.

Anykščių rajono Kurklių Stepono Kairio pagrindinės mokyklos bendruomenė

 
 
    Atgal...