Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2010-07-02   Pro memoria. Medžio drožėjas Jonas Tvardauskas
 
 

A+A Jonas Tvardauskas

Liepos 1 dieną netikėta lemtis pasiglemžė vieną talentingiausių Anykščių krašto tautodailininkų – staiga mirė medžio drožėjas, Liongino Šepkos (2006 m.) ir Teresės Mikeliūnaitės Anykščių kultūros premijos (2007 m.) laureatas Jonas TVARDAUSKAS (1938-2010).

Menininkas, grožį Būti pašaukęs

Meno bendriją, Anykščių ir Zarasų krašto žmones prislėgė netektis. Prasidėjo Laikas be tautodailininko Jono Tvardausko.

Sunku patikėti, sunku susitaikyti, sunku suvokti tai, kas įvyksta. Įvyksta netikėtai, ne laiku, įvyksta su šios Žemės žmonėmis po tuo pačiu Dangumi, kurį skirtingai vadiname.

Šią akimirką nieko nesinori sakyti, tik būti – tyliai, paprastai, nesumeluotai. Būti su šio Žmogaus atmintimi, darbais, giedru, spinduliuojančiu veidu. Tą veidą ir tas jo kūrybingąsias rankas labiausiai atsimename. Labiausiai įsiminėme Šiandien.

Jonas Tvardauskas tęsė didžiųjų menininkų, didžiųjų dievdirbių Vinco Svirskio ir Liongino Šepkos kūrybines pagavas. Ir šiandien su grauduliu tenka pripažinti, kad netekome Kūrybos žmogaus. Šiandien tenka su virpuliu pripažinti, kad teks tokiu skaudžiu būdu glaustis prie Jono Tvardausko kūrybos ir žvilgsnio paminklų, kuriais nusėti Anykščiai, Zarasai, Rokiškis, kaimo kapinaitės, miestelių skverai, bažnyčių šventoriai...

Ten susitiksim su istorija, praeitimi, dabartimi, su amžinu ir gyvybinguoju Dangaus ir Žemės ryšiu. Susitiksim būdami, žiūrėdami, liesdamiesi ir su Jonu Tvardausku – menininku, grožį buvimui pašaukusiu...

Kun. Justas Jasėnas

 
 
    Atgal...