Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2010-12-15   Pro memoria. Mokytoja Danutė Usorytė
 
 

2010 m. gruodžio 3 d. Vilniuje mirė pedagogė, fizikos mokytoja ekspertė Danutė USORYTĖ (1937-2010).

Ką radai anapus? Ar balta ramybė
prigludo tau prie rankų?
Jau baigėsi naktis.
Pavasario obelis
laukia tavęs kaip baltas angelas,
žiedlapiais nubarstęs
tavo lengvas pėdas.
Tu išeini. Šešėlis tavo
šviesus
kaip mėnesienos palytėjimas.
                J. Degutytė

Išėjo mums visiems brangus Žmogus. Skaudus praradimas. 2010 metų ankstų gruodžio 3 dienos rytą po staiga užklupusios sunkios ligos mirė viena žymiausių šalies fizikos mokytojų – mokytoja ekspertė DANUTĖ USORYTĖ. Skaudi netektis. Tačiau mes ilgai jausime gyvą spinduliuojančią kolegės Danutės energiją, didelę jos meilę artimiesiems, bendradarbiams, moksleiviams.

Laiko ratas į gyvenimą šį nuostabų žmogų iškėlė 1937 metų spalio 25 dieną Anykščių rajone Kavarsko apylinkėje. Išėjusiosios žingsnių aidai primena mums jos gyvenimo kelią: mokymąsi Kavarsko vidurinėje mokykloje, VVPI Fizikos-matematikos, Filosofijos fakultetuose.

Savo žinias, jėgas ir meilę moksleiviams D. Usorytė dalijo įvairiose Lietuvos mokyklose: Panemunėlio aštuonmetėje, Telšių Žemaitės vidurinėje, Vilniaus 1-ojoje internatinėje mokykloje. 1972 m. pradėjo dirbti tuometinėje Vilniaus 7-ojoje vidurinėje mokykloje, o po trisdešimt šešerių metų, 2008-aisiais, išėjo į užtarnautą poilsį jau iš Vilniaus Žirmūnų gimnazijos. Mokytojaudama D. Usorytė 1994 m. tapo respublikinės popamokinės mokyklos "Fizikos olimpas" steigėjų tarybos nare, vėliau – minėtos mokyklos direktore ir iki paskutinės savo darbo dienos priklausė dėstytojų kolektyvui. Mokytoja išugdė nemažą būrį respublikinių ir tarptautinių fizikos olimpiadų bei čempionatų laimėtojų.

Danutė Usorytė dalijosi savo patyrimu, patirtimi ne tik su ugdytiniais, bet ir su kolegomis. Nuolat dalyvaudama kursuose, seminaruose, pedagoginiuose skaitymuose, FA konferencijose paruošė pranešimų ir leidinių fizikos mokymo tobulinimo klausimais, dalyvavo atnaujinant fizikos mokomojo dalyko programas, įvedant fizikos dalyko mokymo lygius, teikė pasiūlymus ruošiant Bendrąsias programas ir išsilavinimo standartus. Keletą metų bendradarbiavo su fizikos mokytojams  skirtu elektroniniu laikraščiu "Mezonas".

Fizikos mokytoja ekspertė Danutė Usorytė įvertinta ir apdovanota Lietuvos Respublikos Prezidento padėka 1997 m., Mstislavo Rostropovičiaus fondo Padėkos raštu 2004 m., Lietuvos Respublikos Kultūros ir švietimo ministerijos padėkos raštais, ne vienerius metus buvo įvardyta geriausia mokytoja projekte "Geriausi mokiniai renka savo geriausius mokytojus".

Ji buvo kūrybinga, taktiška, reikli ir jautri – didelė ir šviesi asmenybė.

Danutė išėjo ne iš mūsų, bet pirma mūsų. Su dideliu liūdesiu ir skausmu širdyje kalbamės su Ja J. Degutytės žodžiais:

Aš mirčiai netikiu.
Neatima ji nieko.
Ji tik patvirtina, kas gyva,
o kas ne. Ir gyva žemėje puikiais darbais
palieka.
Širdy ugnies lašu ir vyturio
giesme.
Ir niekur neišeisi, niekada
nemirsi – iš rankų tik gyvenimas
paukščiu išskris kelionės pabaigoj.
O tu rasa, rasos lašu pavirsi.
Neš kaip liepsnelę jį
Virš žemės vyturys.

Vilniaus Žirmūnų gimnazijos bendruomenė

 
 
    Atgal...