Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-06-01   Festivalis „Velnio akmuo“ įvyks trečią kartą
 
 

Anykščių Dainuvos slėnyje jau dukart griaudėjęs muzikos festivalis „Velnio akmuo“ tradiciškai įvyks ir šią vasarą, 2011 m. liepos 15-17 d. Tai nedidelis, kiek triukšmingas ekstremalios muzikos festivalis po atviru dangumi pačioje Šventosios upės pakrantėje, savaitgaliui suburiantis sunkiosios muzikos ir roko mėgėjus, ieškančius alternatyvių kūrybinės išraiškos erdvių.

Festivalio muzikinė programa

Skelbiamos pirmosios dvi 2011 m. festivalio grupės

Kaip ir ankstesniais metais „Velnio akmuo“ pristatys kūrybingus, įdomius, savitu skambesiu pasižyminčius atlikėjus iš visos Europos ar toliau bei tai, ką geriausio šiuo metu turi Lietuvos sunkiosios muzikos scena. Būtent šiomis savybėmis pasižymi pirmos skelbiamos šių metų festivalio grupės – prancūzai „Alcest“ bei lietuvaičiai „Paralytic“.

„Alcest“ – kelionė po stebuklų šalį nepaprastų melodijų fone

Genialios asmenybės, slapyvardžiu Neige (pranc. „sniegas“), muzikinis projektas „Alcest“ savo klausytoją geba nukelti į nepaprastas jausmų erdves ir melancholišką būseną. Tai pasiekiama meistriškai derinant juodžiausio metalo atmosferą su Post-Roko skambesiu ir vaizduotę dirginančiomis lyrinėmis temomis. Vaikystės sapne lankyta stebuklų šalis, kurioje supa keistos spalvos ir neapčiuopiamos formos – tai tik maža dalis to, ką savo kūryba atskleidžia visoje Prancūzijoje vertinamas muzikantas Neige. Tokiais nostalgijos labirintais turės progos paklaidžioti ir „Velnio akmens“ lankytojai „Alcest“ pasirodymo metu, ko gero, jau visai sutemus.

Lietuviško Death metalo perspektyva – „Paralytic“

Tik 2009 metais susikūręs jaunų muzikantų kolektyvas savo pačių jėgomis išleido demo albumą ir sugrojo vos keletą koncertų, tačiau jau spėjo pelnyti pagarbą lietuviškoje sunkiosios muzikos scenoje. „Paralytic“ ketveriukė groja tikrą, sunkų, nuožmų, iš kojų verčiantį Death metalą, tačiau jie tai daro profesionaliai, santūriai ir rimtai. Būtent toks jaunatviškas entuziazmas ir ne pagal amžių brandus požiūris į savo veiklą leidžia jiems stovėti tose pačiose gretose su Death metalo veteranais. Praėjusią vasarą sugroję vienoje scenoje su Lietuvą aplankiusiais amerikiečiais „Cannibal corpse“, šią liepą „Paralytic“ pasirodys dar platesnei, „Velnio akmens“ auditorijai.

Trys gyvos muzikos koncertai ir kitas festivalio veiksmas

Be pirmųjų paskelbtų muzikantų festivalio grupių sąrašą papildys dar bent 20 sunkiosios muzikos kolektyvų. Tarp trijų gyvos muzikos koncertų kaip ir ankstesniuose „Velnio akmuo“ festivaliuose vyks tinklinio varžybos, arbatų degustacijos, meno dirbtuvėlės, MC Growl konkursas bei kiti užsiėmimai. Viena svarbiausių festivalio dalių – Rokoteka, kurios metu skambės 1960-1989 metų rokas, nukeliantis į spalvingus hipių ir vėlesnių judėjimų laikus. O ypatingo veiksmo neieškantiems atsipalaidavimo ir gerų įspūdžių suteiks nuostabi Dainuvos slėnio gamta ir kultūros paveldo turtingas Anykščių miestelis.

Pirmuosiuose dviejuose festivaliuose Anykščiuose jau sugrojo pasaulinio garso sunkiosios muzikos grupės „Sepultura“, „Mayhem“, „Keep of kalessin“, „Grave“, „Tankard“, „Sinister“, „Code“ ir dar bent kelios dešimtys kolektyvų iš įvairiausių šalių.

Festivalio pavadinimą „Velnio akmuo“ įkvėpė Anykščių krašto legenda apie velnio neštą ir pamestą Puntuko akmenį. Festivalis vyksta Šventosios upės pakrantėje Anykščių Dainuvos slėnyje, nuo miestelio centro nutolusiame apie 1 km.

Daugiau informacijos: www.devilstone.net.

 
 
    Atgal...