Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-03-16   Kviečiame į nuotykių maratoną "NYKŠTIETIŠKAS TRIATLONAS"
 
 

Norime pakviesti visus aktyvius Anykščių krašto žmones prisidėti prie iniciatyvos pritraukti į Anykščius daugiau lankytojų, kuriant Anykščių, kaip turtingo gamta ir aktyvaus laisvalaikio galimybėmis regiono, įvaizdį.

Šių metų gegužės 21 d. Anykščiuose ir apylinkėse organizuojame nuotykių maratoną "Nykštietiškas triatlonas" ir kviečiame visus aktyvius Anykščių krašto žmones prisidėti prie šio renginio organizavimo, nes:

* Kiekvienas masinis renginys – tai ne tik emocinė nauda miesto gyventojams, bet ir ekonominė nauda miestui ir miesto ūkio subjektams, kurie turės finansinės naudos iš miesto svečių.

* Niekas kitas, o tik mes patys galime sukurti sau gražesnę ir turtingesnę ateitį.

* Renginio metu turime puikią progą patraukliai pristatyti kraštą ir jo turistinius išteklius miesto svečiams ir jų dėka perduoti žinutę potencialiems krašto lankytojams. Todėl visų, kuriems rūpi Anykščių ateitis, prašome prisidėti savo darbais, idėjomis, ir visomis kitomis galimomis formomis.

* Organizatoriai atviri pasiūlymams: kas gali pakviesti apsilankyti savo kaimo turizmo sodyboje, kas gali supažindinti su savo siūloma pramoga, kas žino gražią gamtos buveinę, kas gali padėti paviešinti renginį, kas yra sugalvojęs linksmą užduotį nuotykių ieškotojams ir t. t.

"Nykštietiškas triatlonas" šiemet vyks pirmą kartą, tačiau planuojama jį paversti tradiciniu renginiu, kuris kasmet pažymės vasaros turistinio sezono Anykščiuose pradžią ir galbūt taps Anykščių vizitine kortele.

Pagrindinis renginio organizatorius ir iniciatorius Marijus Rindzevičius (pramogų ir aktyvaus laisvalaikio organizavimas Anykščių rajone – UAB "Pramogų slėnis"), konsultantas – Bronius Vitkūnas (Anykščių sporto klubas "Vėtrungė"), topografinės dalies koordinatorius Gintaras Domarkas (vienas pagrindinių Lietuvos topografinių sportinių žemėlapių sudarytojų, analogiškų renginių organizatorius), varžybų trasos direktorius Dainius Kiela (iš Anykščių rajono kilęs daugkartinis Lietuvos multisporto varžybų dalyvis ir prizininkas, varžybų "Mini eko-2008" organizatorius).

"Nykštietiškas triatlonas" – turistinis-sportinis renginys (turintis visus varžybų požymius), apimantis bėgimą, orientavimosi sportą, irklavimą baidarėmis, važiavimą kalnų dviračiais (MTB) ir specialias rungtis bei užduotis.

Trasa šioms varžyboms rengiama taip, kad dalyviai varžybų metu aplankytų gražiausias krašto vietas ir objektus. Todėl šios varžybos tinkamos tiek gerai fiziškai pasirengusiems sportininkams, tiek aktyvų laisvalaikį vertinantiems žingeidiems žmonėms.

Renginio metu pagrindinių varžybų dalyviai įveiks tarp 80 ir 100 km. Dalį distancijos jie bėgs vaizdingomis Mikierių, Inkūnų, Sedeikių apylinkėmis, vėliau leisis į žygį baidarėmis Šventosios upe, stabtels Anykščiuose, kur jų lauks rogeiningo rungtis (speciali orientavimosi sporto rungtis, kurią išbandyti galės kiekvienas norintis, – jos metu pagrindinių varžybų dalyviai ar mėgėjai išmaišys skersai išilgai Anykščių miestą, susipažins su lankytinais miesto objektais, gaus įvairiausių užduočių). Už miesto rogeiningo užduočių dalyvių dar laukia baidarių ir dviračių etapai.

Dalis renginio programos skirta ne taip aktyviai nusiteikusiems miestelėnams ir miesto svečiams – jie galės išmėginti įvairias rungtis miesto parke, kur vyks rogeiningo varžybos, taip pat kitos aktyvios pramogos, specialios estafetės ir kt.

Šio renginio (idėjos) tikslai:

1. Ekologiškų, draugiškų aplinkai aktyvių pramogų Anykščiuose populiarinimas.

2. Anykščių kaip ekologiško ir draugiško aplinkai miesto, siūlančio kultūros ir aktyvių pramogų sintezę, įvaizdžio formavimas.

3. Anykščių krašto turizmo galimybių žinomumo didinimas, lankytojų pritraukimas.

Renginio uždaviniai:

* organizuoti multisporto-turizmo varžybas sportininkams ir aktyvaus poilsio mėgėjams;

* organizuoti aktyvias pramogas renginio metu miesto parke;

* supažindinti anykštėnus ir miesto svečius su regiono lankytinais objektais ir laisvalaikio galimybėmis;

* Parengti topografinį Anykščių rajono teritorijos žemėlapį, kuris ateityje galėtų būti pagrindas rengiant rajono dviračių ir pėsčiųjų trasas.

Projekto dalyviai:

* renginio organizatoriai (teisėjai, pagalbininkai ir kt. asmenys, susiję su sklandžiu renginio vyksmu) – planuojama iki 40 asmenų;

* sportininkai – aktyvūs ir fiziškai pasirengę žmonės kurie įveiks pagrindinę "Nykštietiško triatlono" trasą;

* mėgėjai ir miesto svečiai, dalyvausiantys miesto viešosiose erdvėse rengiamose aktyviose pramogose.

Projekto partneriai:

Lietuvos keliautojų sąjunga – pagrindinė ekomaratonų organizatorė Lietuvoje.

OK "Versmė" - orientavimosi sporto klubas, ruošiantis žemėlapius panašaus pobūdžio varžyboms.

* Kaimo turizmo sodyba "Šventosios upės slėnis".

* www.turistas.lt – analogiškų renginių kalendorius ir informacija.

Kontaktai: visais su renginiu susijusiais klausimais prašome kreiptis į Marijų Rindzevičių, tel. 8 659 05057, sodyba@slenis.com.

 
 
    Atgal...