Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-05-03   Vilniaus anykštėnai per Atvelykį didžiavosi leidiniais
 
 

Balandžio 29-ąją per tradicinį Vilniaus anykštėnų sambūrio Atvelykį Vilniaus įgulos karininkų ramovėje sostinės anykštėnai gėrėjosi pastarųjų metų kūrybos vaisiais – buvo pristatytos šešių autorių per metus išleistos knygos.

Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininko pavaduotoja, Vilniaus sambūrio pirmininkė Rita Virbalienė pristatė sparčiai besiplečiantį bei į bendrijos gyvenimą naują idėjų atnešiantį Vilniaus anykštėnų jaunimo padalinį bei pirmąkart Atvelykio šventę vedusią šio padalinio seniūnę Indrają Juciūtę.

Pirmasis savo naują monografiją "Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės iždas per dvidešimtmetį karą (1648-1667)" pristatė habilituotas humanitarinių mokslų, istorijos daktaras, Anykščių rajono Garbės pilietis, Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininkas ir Bendrijos Garbės narys Antanas Tyla. Apibūdinęs leidinį kaip skirtą ne laisvalaikio pasiskaitymui, profesorius vis dėlto pasiūlė kraštiečiams jį atsiversti ir paskaityti – pirmiausia tam, kad būtų lengviau suprasti, kodėl taip svarbi valstybės išlikimui funkcionali mokesčių sistema, kokia reikšminga yra pareiga mokėti mokesčius.

A. Tyla su anykštėnėmis mokytojomis V. Mikučionyte ir A. Laskauskiene. 

Iš Skiemonių krašto kilęs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Humanitarinių mokslų katedros profesorius, habiliuotas socialinių mokslų, edukologijos daktaras Algirdas Ažubalis papasakojo apie visą savo praėjusio dešimtmečio leidybos kraitį, paaiškino, kodėl matematikas ėmė ir pasuko į lingvistikos ir istorijos dirvonus. Kartu su bendraautoriais profesorius paskutiniais metais išleido tris monografijas: "Karo pedagogika Lietuvoje (1918-1940 m.)", "Karinis rengimas Lietuvos mokyklose (1929-1940 m.)" ir "Valstybinė kalba Lietuvos kariuomenėje (1918-1940 m.)".

J. Bagdoną ir jo knygas pristato R. Virbalienė.

Trakuose gyvenantis anykštėnas Jonas Bagdonas – irgi matematikas, ilgametis mokyklos direktorius, o dabar – ir solidžių istorijos studijų "Jonas Kuprionis miškininkas" ir "Jonas Kuprionis skautas" sudarytojas. Dėkodamas Vilniaus anykštėnama, priimantiems jį kaip saviškį, J. Bagdonas išsamiau papasakojo apie savo dėdės Jono Kuprionio darbus ir nuopelnus.

"Kurklių – pievos, Anykščių – mergos", – su šypsena veide vaikystę ir jaunystę prisiminė inžinierius statybininkas Vytautas Biliūnas, memuarinės kraštotyros knygos "Prarastieji Pavirinčiai" autorius. Pirmiausia galvodamas apie tai, kaip perduoti savo žinias kitoms Biliūnų giminės kartoms, jis aprašė nuo vaikystės pamiltą gimtąjį Pavirinčių kaimą ir jo žmones.

Renginio dalyvių dėmesio sulaukė savo senelių krašto Anykščių nepamirštančio skulptoriaus ir Europos parko muziejaus kūrėjo Gintaro Karoso leidiniai: fotografijos albumas "Europos parkas" ir knyga apie vieną seniausių Lietuvos dvarų "Liubavas".

Bendrijos narių literatūrinių darbų pristatymą užbaigė žurnalistas Tautvydas Kontrimavičius, apžvelgęs Onos Pajedaitės dienoraščių publicistikos knygą "Viską lengvai!". Garsi fotografė, Ievos Simonaitytės premijos laureatė dienoraštyje aprašė visą savo gyvenimo kelią: vaikystės prisiminimus, mokymosi, studijų metus, pedagoginius darbus ir gyvenimo sau veiklą bei būsenas. Tarp memuarinės publicistikos leidinių O. Pajedaitės knyga išsiskiria sąžiningumu ir atvirumu, puikiai atspindi savo laiko nuotaikas ir problemas.

Atvelykio šventę nuspalvino jaunųjų svečių šokiai ir dainos – Anykščių Antano Vienuolio gimnazijos 4a klasės moksleivių ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojos Vilijos Mikučionytės ir klasės mokytojos Astos Laskauskienės.

Jaunųjų anykštėnų koncertas Vilniaus anykštėnams.

"Padainuosime susėdę..."  

Šventinis Vilniaus anykštėnų stalas pasipuošė bendromis vaišėmis.

Tarp Atvelykio dalyvių - fotomenininkė Ona Pajedaitė (centre)

Atvelykio margučių tvirtumą bando kraštiečiai aktorius F. Jakšys ir mokytoja V. Mikučionytė.

-anykstenai.lt

Tautvydo Kontrimavičiaus nuotraukos

 
 
    Atgal...