Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-07-10   Vasaros duris Anykščiuose užvers "Purpurinis vakaras"
 
 

Rugpjūčio 26-27 dienomis Anykščiuose vyks nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“. Viešosios įstaigos „Bardai LT“ renginys šiemet organizuojamas ketvirtą kartą.

Mintis literatūriniame Anykščių krašte rengti dainuojamosios poezijos festivalį kilo iš karto po lietuviškosios dainuojamosios poezijos pradininko Vytauto Kernagio mirties, 2008 kovo mėnesį. Norėdami dar labiau įprasminti jo atminimą, Anykščių rajono savivaldybės (mero Sigučio Obelevičiaus, tuometinio jo patarėjo Sergejaus Jovaišos) bei rašytojo Vytauto V. Landsbergio ir aktoriaus bei bardo Gedimino Storpirščio iniciatyva Anykščių Dainuvos slėnyje tų metų rupjūčio paskutinį savaitgalį įvyko pirmasis „Purpurinis vakaras“. Neatsitiktinai festivalio pavadinimas sutampa su vienos V. Kernagio dainos pavadinimu.

Šiemetinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“ taip pat dedikuojamas V. Kernagio 60-mečiui.

Per ketverius metus festivalis gerokai išsiplėtė, neapsiribojantis vienu koncertu ar tik koncertu. Jo programoje – įvairūs susitikimai su įdomiais žmonėmis, literatūriniai spektakliai, susitikimai su poetais, aktyvios pramogos ir t. t.

Šiemet pirmą kartą festivalio įvadinis koncertas bus surengtas Vilniuje. Rugpjūčio 24 d. klube „Artistai“ lietuvių kompozitorius bei dainų atlikėjas Andrius Kulikauskas kartu su svečiu iš Šiaurės Airijos Denisu McLauglinu atliks specialiai šiam festivaliui savo sukurtą bardišką kompoziciją.

Pirmąjį festivalio vakarą, rugpjūčio 26-ąją, Dainuvos slėnyje  plaikstysis jaunatviška dvasia. Kartu su jaunaisiais dainuojamosios poezijos atlikėjais šėls ir Andrius Kaniava, „Keistuolių“ teatro aktorius, dainų autorius ir atlikėjas.

Vidurnaktyje Anykščių kolyčioje Birutė Mar su Aleksu Kazanavičiumi parodys spektaklį „Jis ir ji“, pastatytą pagal anykštėno Jono Biliūno laiškus žmonai Julijai. Vėliau tame pačiame Dainuvos slėnyje bus rodomas kinas. Viename iš filmų bus galima išvysti prieš ketverius metus į anapilį iškėliavusio aktoriaus Algimanto Masiulio skaitomą A. Baranausko „Anykščių šilelį“.

Festivalio šeštadienį, rugpjūčio 27 d., nuo pat vidudienio iki vakaro Dainuvos slėnyje bus rengiamos aktyvios intelektualinės pramogos, kurių metu bus galima pasukti galvą prie stalo žaidimų ar poezijos mįslių įminimų. Popietę Sakralinio meno centre rašytojas V. V. Landsbergis skaitys savo pasaką „Rudnosiukas“.

„Purpurinis vakaras“ tradiciškai baigsis festivalio pabaigos didžiuoju koncertu. Kuriame dalyvaus žinomi Lietuvos bardai Virgis Stakėnas, Gediminas Storpirštis, Aidas Giniotis, Saulius Bareikis (kartu su sūnumi Jokūbu), Andrius Kulikauskas, jaunesnės kartos atlikėjai Ieva Narkutė, Eglė Sirvydytė, „Saulės broliai“, Mantas Zemleckas, Kamilė Gudmonaitė, Justė Mykolaitytė ir kt. Scenoje pasirodys ir svečias iš Airijos D. McLauglinas, daugeliui pažįstamas iš Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš“ koncertų.

Festivalio kulminacija – projekto „Kernagis gyvai“ koncertas. Kartu su kompozitoriumi A. Kulikausku ir muzikine grupe iš ekrano susirinkusiems dainuos ir pats maestro V. Kernagis.

Į visus festivalio renginius, išskyrus abu pagrindinius koncertus, įėjimas nemokamas. Pasak festivalio direktorės Alinos Semionovos, tik pradėjus prekiauti bilietais, šio žanro mylėtojai iš karto sukruto. „Kad ir kaip smarkiai žmonės pirktų bilietus, galime drąsiai patikinti – vietų visiems, pakaks. Dainuvos slėnis didelis.  Tačiau abonementinių bilietų skaičius rezervuotas“ – kalbėjo direktorė. Ji taip pat primena, kad į festivalį galima atvykti ir su palapinėmis. Čia įsikursiąs palapinių miestelis taip pat erdvus.

VšĮ „Bardai LT“ informacija

Plačiau apie festivalį: Alina Semionova mob. tel. 8 656 48387, 8 672 54580, el. p.: bardai.lt@gmail.com, www.bardai.lt.

PURPURINIS VAKARAS 2011

FESTIVALIO PROGRAMA

Rugpjūčio 26 d. (penktadienis)

18.00 val. Dainuvos slėnyje – Jaunatviškas festivalio pradžios koncertas.

Dalyvaus: Andrius KANIAVA, grupė „Stipriai kitaip“, Mindaugas ANCEVIČIUS, Ąžuolas PAULAUSKAS ir Simas BUTAVIČIUS, Jonas BOGDANAVIČIUS, Artūras DUBAKA ir Dominyka ADOMAITYTĖ, Gytis AMBRAZEVIČIUS, Respublikinio dainuojamosios poezijos konkurso laureatai: Gintarė Liakaitė ir Marijus Liakas; Indrė Kazakauskaitė, Snieguolė Valiaugaitė, Rokas Ramanauskas ir Dainoras Pusvaškis; Ugnė Malinauskaitė; Ignas Gužauskas; grupė „Nuo Užupio“, Gediminas Ivaškevičius su Migle Rauluševičiūte, Rūta Činčytė ir Gytis Laskovas; Silvija Guzovijūtė ir Monika Švilpaitė; Liudas Kripaitis ir Justinas Narvidas; Anykščių jaunimas.

00.00 val. Vidurnakčio spektaklis Anykščių koplyčioje.

„Jis ir ji“ (pagal Jono Biliūno laiškus žmonai Julijai). Vaidina: Birutė MAR ir Aleksas KAZANAVIČIUS.

Nuo 01.00 iki 05.00 val. Naktinis kinas Dainuvos slėnyje.

Premjera! „Partizano žmona“ (rež. Vytautas V. Landsbergis). Filmo pagrindas – legendinio partizanų vado Juozo Lukšos ir jo žmonos Nijolės meilės istorija, jųdviejų laiškai, pasiaukojimas Tėvynei ir Juozo žūtis.

„Iš dangaus“ (rež. G. Žičkytė). Video esė apie dievišką gamtos grožį, apie vyskupą Antaną Baranauską ir garsiausią jo kūrinį “Anykščių šilelis”. Filme Baranausko kūrybą interpretuoja poetai Vytautas Bložė ir Marcelijus Martinaitis, eiles skaito legendinis Lietuvos kino ir teatro aktorius Algimantas Masiulis.

„0047% ŽEMĖS“ (rež. Gela Kandelaki). Dokumentinių filmų triptikas „0,047 % Žemės“ sukurtas 2007 metais. Filmai pasakoja apie atokiuose Gruzijos kaimuose gyvenančius žmones, jų kasdienybę.

Rugpjūčio 27 d. (šeštadienis)

Nuo 12 val. intelektualios pramogos Dainuvos slėnyje (stalo žaidimai, poezijos kampelis).

15 val. Skaitymai Sakralinio meno centre. Pasaką „Rudnosiukas“ skaitys autorius Vytautas V. LANDSBERGIS.

18 val. Dainuvos slėnyje festivalio pabaigos koncertas.

Dalyvaus: poetas Rimantas VANAGAS; Gediminas STORPIRŠTIS su Vytautu MIKELIŪNU ir Sauliumi PETREIKIU; Aidas GINIOTIS; Virgis STAKĖNAS; Vytautas V. LANDSBERGIS ir Dalius SKAMARAKAS; Saulius BAREIKIS ir Jokūbas BAREIKIS; Andrius KULIKAUSKAS; Denis MC LAUGHLIN (Š. Airija); „SAULĖS BROLIAI“; Ieva NARKUTĖ ir Karolis JANČENKOVAS; Eglė SIRVYDYTĖ; Mantas ZEMLECKAS ir Kamilė GUDMONAITĖ; Justė MYKOLAITYTĖ su grupe; projektas „KERNAGIS GYVAI“ (bendradarbiaujant su „Vytauto Kernagio fondu“).

Bilietų kaina (su Bilietai LT aptarnavimo mokesčiu):
rugpjūčio 26 d. – 17 Lt;
rugpjūčio 27 d. – 22 Lt;
abonementas 2 festivalio dienoms – 33 Lt.

Bilietus platina BILIETAI LT. Taip pat 2 val. iki koncertų pradžios Dainuvos slėnyje Anykščiuose.

 
 
    Atgal...