Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-11-09   Almanachai "Pasaulio anykštėnas" – jau dviese
 
 

Lapkričiui prasidėjus iš "Petro ofseto" spaustuvės į Anykščius atkeliavo antrasis šių metų "Pasaulio anykštėno" – pusmetinio kultūros ir visuomenės almanacho numeris. Jo viršelyje, kaip jau tampa įprasta, vėl driekiasi tiltas – tik šįkart ne tarp praeities ir dabarties, o tarp tikrovės ir svajonės.

Tradicinio žurnalo formato spalvotas leidinys, tęsiantis iki šiol trejus metus leisto mėnraščio ir šių metų pirmojo, pavasarinio, numerio tradiciją, per 120 savo puslapių paskleidžia du jau įprastus publikacijų ciklus.

"Anykštietiškos patirtys" ir šįkart pasakoja apie įvairių laikų – ir XIX, ir XXI a. anykštėnų patyrimus, stengiantis išlikti sunkiais gyvenimo momentais, taip pat – apie mums pažįstamų žmonių gebėjimą per draugystę tapti įkvepiančiu pavyzdžiu, išgyventi ir kūryboje atspindėti kaimynystės privalumus, skleisti pagarbą krašto simboliams ar branginti anksčiau už mus čia gyvenusiųjų tradicijas.

"Gimtinės ženklai" pasakoja apie praėjusio pusmečio Anykščių krašto kultūros faktus ir reiškinius: kuo džiaugėsi anykštėnai, ką apie mūsų kraštą ir iš čia kilusius žmones rašė Lietuvos kultūros spauda. Almanache išlieka tradicinės anykštėnų sukakčių, "Anykščių kuntaplio" skiltys ir liūdnasis puslapis "Atsisveikinome", liudijantis neišvengiamą iškilių anykštėnų lemtį. Antrajame almanacho numeryje prisiglaudė kukli "Rezonanso" skiltis, kur publikuojami atsiliepimai apie ankstesnį numerį bei jame pastebėti netikslumai ar abejotinos žinios.

Antrojo numerio leidybos organizatoriai ir talkininkai kaip dovaną gavo  tik pirmąjį šimtas numeruotų "Pasaulio anykštėno" egzempliorių, juos taip pat turės visos Anykščių rajono bibliotekos, gimnazijos, vidurinės ir pagrindinės mokyklos.

Parėmus Bendrijos siekį tęsti almanacho leidybą, Anykščiuose šį leidinį nuolat galima įsigyti Sakralinio meno centre, Pasaulio anykštėnų bendrijos būstinėje (Kultūros centre) bei A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniame muziejuje, pageidaujantiems jį galime išsiųsti paštu.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...