Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-12-06   Pro memoria. Pedagogas Albertas Dikčius
 
 

2011 m. gruodžio 5 d. pavargo plakusi mokytojo, buvusio mokyklų direktoriaus Alberto DIKČIAUS (1932-2011) širdis.

A+A Albertas DikčiusMokytojo vaikystė prabėgo Ukmergės rajono Jurdonių kaime. Mokytojauti Albertas Dikčius pradėjo 1952 m. savo gimtojo rajono Želvos vidurinėje mokykloje, o nuo 1961-ųjų jo pedagoginis kelias tęsėsi Anykščių rajone. Pedagogu dirbo Andrioniškio aštuonmetėje mokykloje, nuo 1966 m. pradėjo direktoriauti Viešintų vidurinėje mokykloje, vėliau mokytojavo Užunvėžio aštuonmetėje, Traupio vidurinėje ir Burbiškio aštuonmetėje mokyklose. 1981 metais jis buvo paskirtas Burbiškio aštuonmetės mokyklos direktoriumi ir šiose pareigose dirbo 15 metų, iki 1996 m.

Ilgus gyvenimo metus atidavęs mokyklai, Albertas Dikčius pasižymėjo reiklumu  mokiniams, jų žinių kokybės siekimu, mokyklos materialinės bazės stiprinimu, nuolatiniu savo kvalifikacijos tobulinimu.

Turėdamas stiprų ir įtaigų balsą, gerą jumoro jausmą, mokytojas buvo aktyvus visuomenininkas: kol leido jėgos, dainavo chore "Šilas", "Bočių" bendrijos ansamblyje. Daugiau kaip 30 metų jis dirbo ekskursijų vadovu, įdomiai ir vaizdžiai pristatydamas Anykščių kraštą, kurį mėgo ir kuriuo didžiavosi.

Prisiminsime Albertą Dikčių, mokytoją, kolegą, tiesiog žmogų, kurį visada, net ir sunkiausią valandą, palaikė ir jam padėjo jo žmona ir draugė Veronika.

Ilsėkis ramybėje...

Anykščių rajono savivaldybė

 
 
    Atgal...