Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-12-19   Pro memoria. Gydytojas Bronius Šimkūnas
 
 

2011 m. gruodžio 17 d., eidamas 90-uosius metus, Anykščiuose mirė gydytojas chirurgas, ilgametis Anykščių rajono ligoninės vadovas Bronius ŠIMKŪNAS (1922-2011).

A+A Bronius ŠimkūnasKilme uteniškis, gimęs ir užaugęs Vyžuonose, iškart po Antrojo pasaulinio karo baigęs medicinos studijas Vilniaus universitete, B. Šimkūnas po dvejų metų praktikos Utenoje 1951-ųjų rudenį atvyko dirbti į Anykščius ir nuo to laiko iki pat ilgo ir darbingo gyvenimo pabaigos liko ištikimas Anykščiams.

B. Šimkūnas buvo pirmasis diplomuotas Anykščių chirurgas, pirmasis naujo Anykščių ligoninėje Chirurgijos skyriaus vadovas, pirmosios operacinės kūrėjas, paskui – ilgiausiai, kone 30 metų, dirbo rajono ligoninės vadovu. Jis buvo vyriausiasis Anykščių rajono gydytojas tuo laiku, kai ligoninėje Anykščiuose ir rajono miesteliuose vienu metu galėdavo gydytis daugiau kaip 400 pacientų, kai vienai ir tai pačiai gydymo įstaigai priklausė visa Anykščių rajono gyventojų sveikatos priežiūros sistema: ligoninės, poliklinikos, ambulatorijos.

Tik sulaukęs 80-ies, jis atsisveikino su savo darbo kabinetu Anykščių poliklinikoje ir leido laiką nuosavoje sodyboje, grožėdamasis Anykščių miesto parku, jo akyse užaugusiu, išgražėjusiu.

Gydytojas, jaunystėje buvęs sportininkas bėgikas, iki gilios senatvės išsaugojo retą jo amžininkams sveikatą ir žvalumą. Iki praėjusio rudens jis kasmet pats prižiūrėdavo lysvėse auginamas daržoves, iki paskutinių gyvenimo mėnesių atidžiai ir neskubėdamas vairuodavo automobilį.

Su žmona medike Maryte sūnų Gediminą užauginusį Bronių Šimkūną artimieji, bičiuliai medikai ir gausus būrys anykštėnų gruodžio 19-osios popietę palydėjo į Anykščių senąsias kapines.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...