Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-02-28   Naujovės festivalyje "Velnio akmuo": trys scenos ir platesnis muzikos spektras (atnaujinta 2012-02-28)
 
 

Šiais metais Lietuvos kultūros sostinės titulą pelniusiuose Anykščiuose be gausybės kultūrinių renginių tradiciškai įvyks ir muzikos festivalis "Velnio akmuo". Į rekonstruotą Dainuvos slėnį keturių dienų festivalis ketvirtą kartą kviečia liepos 12-15 dienomis.

Pagrindinė "Velnio akmens" scena 2011 m.

Oficialus šių metų festvalio video klipas "VA 2012. Extremity and Rock & Roll".

Neoficialus video klipas, sukurtas VDA studentės kaip akademinė užduotis.

Anykščiai visus metus lankytojus džiugins spalvinga kultūros įvairove; savo publiką atsinaujinęs bei didesnis pasitiks ir "Velnio akmuo": "Džiugu, jog Anykščiai pasiekė savo tikslą ir tapę kultūros sostine gerokai pagyvės. Tikimės, jog bendrai miesto kultūros programai suteiksime savito prieskonio ir šiais Anykščiams ypatingais metais garsinsime juos ir kaip alternatyvios muzikos miestą. Ne veltui festivalio kartelę patys sau išsikėlėme ypač aukštai", – neslepia organizatorius Vaidas Voronavičius.

Bene ryškiausias 2012 metų "Velnio akmens" pokytis – net trys scenos vietoj dviejų pernykščių. Festivalis auga, taigi didėja jame dalyvausiančių atlikėjų skaičius ir plečiasi pristatomos muzikos spektras. Visos trys scenos bus užpildytos muzikinėmis programomis, ir publika turės puikią progą rinktis, ko klausyti: nuo "Velnio akmens" lankytojui jau įprasto ekstremalaus metalo iki lengvesnių alternatyvių melodijų.

Pagrindinėje festivalio scenoje kaip visuomet pasirodys sunkiosios muzikos kolektyvai. Ištikimas heavy, thrash, death, black ir kitiems metalo žanrams, festivalis pristatys ir plačiai pripažintus šių stilių atstovus, ir perspektyvius, jaunus įvairios sunkiosios muzikos kūrėjus iš skirtingų Europos šalių bei tolimesnių kraštų.

Kiek lengvesnis, tačiau sunkiajai muzikai artimas alternatyvus rokas skambės antroje, papildomoje festivalio scenoje. Ji ir bus skirta kitokiai, kūrybingai, meniškai, eksperimentinei, pašėlusiai ar svaiginančiai gyvai muzikai. Tai leis klausytojui rinktis tarp ekstremalaus, stipraus skambesio ir įtraukiančio muzikinio performanso. Bendras grupių skaičius abiejose scenose sieks apie 30.

Trečioji scena – tai 2011 metais sėkmingai debiutavusi "Muzikos Laboratorija", atvira festivalio entuziastų muzikiniams eksperimentams bei improvizacijoms, edukacinėms paskaitoms ir konkursams. Šį trijų scenų sąrašą taip pat galima papildyti ir festivalio tradicine "Rocktheque" aikštele, kurioje bus grojamas senosios mokyklos rokas ir įvairios jo atmainos. 

Rekonstravus Dainavos slėnį bei padidėjus scenų skaičiui, iš esmės keisis ir festivalio teritorija bei jos išplanavimas. Tad 2012-ųjų "Velnio akmuo" savo lankytojus priims kitaip "įrengtas", tačiau toks pat jaukus ir nepaprastai patogus velniškam siautuliui.

Anykščiuose vykstantis "Velnio akmuo" yra didžiausias alternatyvios ir ekstremalios muzikos festivalis Baltijos šalyse. Didžioji dalis atlikėjų kasmet į festivalį yra kviečiama iš tolimo užsienio. "Velnio akmenyje" jau grojo tokios muzikos žvaigždės kaip "Sepultura", "Tankard", "Mayhem", "Benediction". Pernai festivalis sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus.

Akvilė Andriuškaitė
akvile@altevents.net
www.altevents.net
www.devilstone.net

 
 
    Atgal...