Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-04-13   Pavasaris su trečiuoju almanachu "Pasaulio anykštėnas"
 
 

Anykščiams vos žalsvai nusispalvinus, iš naujosios "Petro ofseto" spaustuvės Vilniuje į Anykščius atvežtas pirmasis, žalsvasis, šių metų "Pasaulio anykštėno" – antrus metus einančio pusmetinio kultūros ir visuomenės almanacho numeris.

Trečiojo almanacho viršelyje it tiltas per šimtmetį driekiasi Didžiulių sodybos Griežionėlėse laiptai, ant kurių ir XX a. pradžioje, ir dabar stabteli tos pačios Didžiulių giminės atstovai.

Kaip ir du ankstesnieji, toks pat tradicinio žurnalo formato spalvotas leidinys 120 puslapių skirtas tiems patiems dviems publikacijų ciklams.

"Anykštietiškos patirtys" šįkart pasakoja apie Anykščių krašto simboliu tapusius jaunųjų anykštėnų darbus įvairiais laikais – ir XIX, ir XXI amžiuje, žvalgosi po anykštėnų namus tuo metu, kai juos lanko ligos, pagarbiai mini įkvepiantį pavyzdį suteikusiems pirmiesiems mokytojams, atveria vieno Anykščių krašto kaimo – Klevėnų kasdienybę ir šventes, ieško kaimyniškųjų ženklų Utenoje.

"Gimtinės ženklai" ir toliau liudija praėjusio pusmečio Anykščių krašto kultūros faktus ir reiškinius: kuo džiaugėsi anykštėnai, ką apie mūsų kraštą ir iš čia kilusius žmones rašė Lietuvos kultūros spauda. Almanache išlieka tradicinės anykštėnų sukakčių, "Anykščių kuntaplio" skiltys ir liūdnieji – šįkart net trys puslapiai "Atsisveikinome", liudijantys neišvengiamą iškilių anykštėnų lemtį.

Gausus trečiojo numerio leidybos organizatorių ir talkininkų būrys jau skaito kaip dovaną pasklidusį pirmąjį šimtas numeruotų "Pasaulio anykštėno" egzempliorių, jie pakeliui į visas Anykščių rajono bibliotekas, gimnazijas, vidurines ir pagrindines mokyklas.

Šiemet, kai Bendrijos pastangas pastebėjo ir palankiai bei dosniai įvertino Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, tik simboliškai parėmus Bendrijos siekį tęsti almanacho leidybą, Anykščiuose šį leidinį nuolat galima įsigyti Sakralinio meno centre, Pasaulio anykštėnų bendrijos būstinėje (Kultūros centre) bei A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniame muziejuje, pageidaujantiems jį galime išsiųsti paštu.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...