Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-09-06   Į Anykščius atvežamos uteniškio pareigūno drožinėtos prieverpstės
 
 

Nuo rugsėjo 12 iki spalio 5 dienos Anykščių kultūros centre (A. Baranausko a. 2) veiks Utenos rajono tautodailininko medžio drožėjo, Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus Utenos poskyrio nario, Utenos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato policininko Albino Šileikos prieverpsčių paroda, kurioje bus eksponuojami 85 kūriniai.

A. Šileikos drožinėta prieverpstė.Prieverpstė – tai iš medinės lentos pagaminta verpimo ratelio sudėtinė dalis. Prie jos būdavo pritvirtinamas verpiamos vilnos ar linų kuodelis. Prieverpstė visuomet būdavo puošiama įmantriais raižiniais.

2012 metais vykstančias prieverpsčių parodas po Lietuvos miestus ir miestelius autorius skiria kūrybinės veiklos 5 metų sukaktuves paminėti ir artėjančiai spalio 2-ajai – Policijos (Angelų Sargų) dienai.

Spalio 1 d. 15 val. Kultūros centre įvyks Anykščių bendruomenės susitikimas su parodos autoriumi.

Uteniškio policininko ir tautodailininko Albino Šileikos drožiniai ne kartą puošė Utenos krašto parodas, susilaukė didelio dėmesio parodose Vilniuje, Kaune, Alytuje, Pasvalyje, Telšiuose, Panevėžyje, Zarasuose, Visagine, Ignalinoje, Rokiškyje, Balninkų ir Svėdasų miesteliuose, o taip pat Lenkijoje ir Ukrainoje, Lietuvos Respublikos Seime ir Policijos Departamente bei kitose vietose.

Kviečiame aplankyti šią parodą ir pasigrožėti Albino Šileikos kūryba.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...