Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-09-07   Lietuvos krepšinio trofėjai iš arti – Anykščių pašte
 
 

Lietuvos krepšinio federacija ir Lietuvos paštas kviečia į parodą „Lietuvos krepšiniui 90“. Per Lietuvą dabar keliaujanti paroda lapkričio 27 – gruodžio 12 dienomis bus eksponuojama Anykščių pašte (J. Biliūno g. 5).

Parodos rengėjai skelbia, kad nuotraukų ekspozicija lankytojams pateiks įsimintiniausius kadrus iš lietuvių krepšininkų kovų nuo 1937 iki 2011 m. Krepšinio istoriko, kolekcininko Vytauto Gudelio fotografijų paroda papildyta reikšmingiausiais Lietuvos krepšininkų iškovotais trofėjais, sportininkų apdovanojimais už asmeninius pasiekimus.

Parodos atidarymo Vilniuje momentas.

Daugelį reikšmingų krepšininkų iškovotų trofėjų plačioji visuomenė regėjo tik televizijos ekranuose ar fotografijose. Lietuvos paštas sudarė galimybę žmonėms net šešiuose miestuose: Vilniuje, Klaipėdoje, Telšiuose, Šiauliuose, Anykščiuose ir Kaune iš arti pamatyti unikalius nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės ir stipriausių Lietuvos krepšinio klubų iškovotus apdovanojimus. O V. Gudelio fotografijų paroda leis prisiliesti prie populiariausios mūsų krašte sporto šakos istorijos.

Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis sakė besidžiaugiantis, kad daugybę eksponatų pagaliau galės pamatyti ir plačioji visuomenė. „Mūsų šalies krepšinio istorijoje gausu įvairių laimėjimų. Per 90 metų Lietuva turėjo daugybę progų didžiuotis ir džiaugtis, o ši paroda primins daugumą jų. Nuotraukose žmonės išvys visą Lietuvos krepšinio kelią nuo pirmųjų jo žingsnių iki šių dienų. O visi parodoje eksponuojami marškinėliai, kamuoliai, taurės, medaliai leis dar aiškiau įsivaizduoti tuos laikus ir prisiminti malonias akimirkas, – sakė A. Sabonis. – Europos čempionais tapome jau 3 kartus, o kiek žmonių gali pasigirti iš arti regėję bent vieną čempionų taurę? Būtent šioje parodoje galima pamatyti 2003 m. Stokholme iškovotus čempionų trofėjus: taurę, medalį, kamuolį su žaidėjų parašais.“

„Krepšinis – tai ne tik sporto šaka, bet ir neatsiejama Lietuvos istorijos dalis, – sakė Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė. – Paštas, kaip ir šalies krepšinis, puoselėja gilias tradicijas, tad labai malonu, kad ši paroda bus pristatyta būtent Lietuvos pašto skyriuose. Ypač džiugu, kad šią istorinę parodą galės apžiūrėti ir mažesnių miestų, tokių kaip Telšiai ar Anykščiai, gyventojai. Viliuosi, kad kiekvienas užsukęs į pašto skyrius apžiūrėti parodos, atras sau kažką artimo ir brangaus.“

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...