Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-10-22   Į Anykščių senąsias kapines palydime A. Vienuolio dukterį
 
 

Artėjant Vėlinėms, paskutinį spalio šeštadienį Anykščių senosiose kapinėse gėlėmis pasipuoš dar vienas kapas. Čia tądien guls iš JAV į gimtinę pargabenti Laimos Žukauskaitės-Ruigienės (1925-2012) palaikai.

A+A Laima Žukauskaitė-Ruigienė.Rašytojo Antano Žukausko-Vienuolio (1882-1957) dukra Laima, praėjusią vasarą mirusi Los Andžele, šį savaitgalį bus palaidota kapinėse šalia mamos Leokadijos Žukauskienės.

Iš pradžių urna su jos palaikais, kurią į gimtinę palydės velionės duktė Alma Ruigytė-Paplauskienė, bus pašarvota tėvų namuose, A. Vienuolio memorialiniame name-muziejuje, kurio sodybos sodelyje yra jos tėvo kapas.

Atsisveikinti su velione, pagerbiant jos atminimą, Muziejuje bus galima spalio 26 d., penktadienį, nuo 11 iki 20 val., ir spalio 27 d., šeštadienį, nuo 9 val. Atsisveikinimo Šv. Mišios Anykščių Šv. Mato bažnyčioje bus aukojamos šeštadienį 12 val., po jų urna su palaikais iš bažnyčios bus palydėta į amžinojo poilsio vietą.

Motina ir duktė vėl susitiks bendrame kape, praėjus 43 metams nuo paskutiniojo jų susitikimo Lietuvoje. 1944 m., dar būdama 19-metė, L. Žukauskaitė-Ruigienė išsiskyrė su tėvais, kai kartu su vyru buvo karo nublokšti į Vakarus. Su tėvu rašytoju A. Vienuoliu per likusius 13 metų iki jo mirties duktė daugiau nebesusitiko, o su motina dar spėjo pasimatyti 1969-aisiais, kai gavo leidimą apsilankyti Lietuvoje. Praėjus porai metų po šio jųdviejų susitikimo L. Žukauskienė mirė ir buvo palaidota atskirame nuo vyro kape Anykščių kapinėse.

Vėliau, jau senatvėje, dar porą kartų viešėjusi tėvų namuose L. Ruigienė paskutinį kartą su jais atsisveikino 2007-ųjų rudenį. Prieš mirtį ji prašė palaidoti ją šalia motinos, kad jos kapas nuo šiol nebebūtų vienišas.

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija

 
 
    Atgal...