Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-11-12   Anykščiuose – ketvirtasis kino dokumentikos EDOX festivalis (atnaujinta programa)
 
 

EDOX dokumentinių filmų fiestos programa

Lapkričio 22-25 dienomis šių metų Lietuvos kultūros sostinėje Anykščiuose, Koplyčioje (Vilniaus g. 36) įvyks jau ketvirtus metus iš eilės rengiama pripažintų dokumentinių filmų fiesta EDOX. Festivalio metu žiūrovams bus pristatyti Amsterdamo kino festivalio (IDFA), vieno didžiausių ir reikšmingiausių dokumentikos festivalių pasaulyje, laureatai iš įvairių Europos šalių, o taip pat – naujausi lietuviškos dokumentikos pavyzdžiai, pelnę tarptautinius apdovanojimus.

Daugumoje seansų dalyvaus jų autoriai arba kūrybinių grupių nariai. Be filmų peržiūrų ir susitikimų sų kūrėjais žiūrovai taip pat bus pakviesti dalyvauti muzikinėse dirbuvėse, susipažinti su žolininkystės paslaptimis ir aplankyti kelias parodas.

Festivalį organizuoja Arūno Matelio kūrybinė grupė „Nominum“.

Festivalį remia: Kultūros rėmimo fondas, Anykščių miesto savivaldybė, Vokietijos ambasada.

LAPKRIČIO 22 D., KETVIRTADIENIS

17.30 ATIDARYMAS.

17.45 JAUNŲJŲ KINO MENININKŲ PROGRAMA.

18.00 PREMJERA. „ALAUS ŠALIS“ (2011 m., Vokietija, rež. Matt Sweetwood, 87 min.). Nuotaikinga amerikiečių režisieriaus kelionė po Vokietijos regionus, bandant perprasti įvairiaspalvę alaus šalies kultūrą. Seanse dalyvaus filmo režisierius.

LAPKRIČIO 23 D., PENKTADIENIS

14.00 EDUKACINĖ PROGRAMA „KAIP KURIAMAS KINAS?“ Programą pristatys režisierius Algimantas Puipa bei 3 LMTA studentai.

16.00 „PAMIRŠTI TĖTĮ“ (2008 m., Vokietija, rež. Matt Sweetwood ir Rick Minnich, 84 min.). Istorija apie vyrą, po nežymios autoavarijos visiškai praradusį atmintį. Praėjus šešiolikai metų, jo sūnus paima kamerą į rankas tam, kad išsiaiškintų, kodėl tėvo atmintis taip ir nebesugrįžo. Seanse dalyvaus filmo režisieriai.

18.00 JAUNŲJŲ KINO MENININKŲ PROGRAMA.

18.15 „RAMINAS“ (2011 m., Lietuva, Latvija, Gruzija, rež. Audrius Stonys, 58 min.). Žymus 75 metų gruzinų imtynininkas Raminas ruošiasi kovai su stipriausia savo varžove – Vienatve – ir išsiruošia į Gruzijos kaimelį ieškoti kitados karštai mylėtos merginos. Seanse dalyvaus latvių prodiuseris Uldis Cekulis.

19.45 KINO NAKTIS.

LAPKRIČIO 24 D., ŠEŠTADIENIS

16.00 JAUNŲJŲ KINO MENININKŲ PROGRAMA.

16.15 „KIRPĖJAI“ (2001 m., Suomija, rež. Mervi Junkkonen, 12 min.). Dviejų daugiau nei pusę savo gyvenimo kirpėjais dirbančių vyrų darbo diena.

16.30 „PONAS BEHRMANAS – GYVENIMAS, SVAJONĖS IR MIRTIS” (1996 m., Vokietija, rež. Andreas Voigt, 45 min.). Spalvinga Latvijos žydo Džosefo Behrmano gyvenimo istorija, kurios herojui teko ir tarnauti Gestapui, ir vaidinti kine, ir dirbti Amerikos slaptosioms tarnyboms. Seanse dalyvaus režisierius.

17.45 „DŽEMBĖ MEISTRAS“ (1991 m., Prancūzija, rež. Laurent Chevallier, 65 min.). Filmas apie vieną talentingiausių afrikietiškų būgnų, vadinamų djembe, meistrų Mamady Keita ir jo kelionę į tėvynę Gvinėją, kurioje herojus išmoko šio amato. Po seanso – nemokamos kūrybinės grojimo djeme dirbtuvės su DRUM FEVER.

19.30 „UB LAMA“ (2011 m., Lietuva, rež. Eglė Vertelytė, 52 min.). Egzotiškas pasakojimas apie jurtoje Mongolijoje gyvenantį išdykusį dvylikametį mongolų berniuką Galaa, ketinantį tapti budistų vienuoliu.

20.30 „MANO MOČIUTĖS NAMAS“ (2005 m., Ispanija, rež. Adan Aliaga, 80 min.). Problematiška septyniasdešimt penkerių metų močiutės ir jos šešerių metų anūkės gyvenimo viename name istorija.

LAPKRIČIO 25 D., SEKMADIENIS

13.15 „PRIEŠ PARSKRENDANT Į ŽEMĘ“ (2005 m., Vokietija, Lietuva, rež. Arūnas Matelis, 52 min.). Jautrus ir subtilus pasakojimas apie sunkia liga sergančius vaikus ir jų troškimą pasveikti. Seansas skirtas labdarai.

14.15 „FOTOGRAFAS“ (1998 m., Lenkija, rež. Dariusz Jablonski, 52 min.). Filmas susideda iš 400 spalvotų skaidrių, padarytų Lodzės gete nacio Volterio Geneveino iniciatyva. Skaidrės atskleidžia visai kitokią, nuo oficialių nacių dokumentų ženkliai besiskiriančią, geto istoriją.

15.15 JAUNŲJŲ KINO MENININKŲ PROGRAMA.

15.30 UŽDARYMO FILMAS „ŽALUMOSE“ (2011 m., Lietuva, rež. Ramunė Rakauskaitė, 45 min.). Filmas, pasakojantis apie savitą, daugeliui svetimą ar net mistišką Lietuvos žolininkių veiklą. Seanse dalyvaus filmo herojė.

16.15 EDOX-2012 LAUREATŲ PASKELBIMAS. APDOVANOJIMŲ CEREMONIJA.

Organizatoriai pasilieka teisę nežymiai keisti programą.

 
 
    Atgal...