Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-11-14   Ketvirtasis almanacho numeris – rudeniui sušildyti
 
 

Lapkričiui įpusėjus po Anykščius pasklido rudeninis šių metų "Pasaulio anykštėnas" – antrus metus einančio pusmetinio kultūros ir visuomenės almanacho numeris.

"Pasaulio anykštėnas", 2012 m. Nr. 2(40).Jo viršelyje – gyvasis tiltas tarp dviejų epochų: niekada nesusitikusios, bet į tą patį Anykščių šilelį atidžiai žvelgusios dviejų jaunų kunigų Antano Baranausko ir Nerijaus Papirčio akys. Vienas XIX a. viduryje aprašė, o kitas XXI a. pradžioje fotoaparatu fiksavo, kaip tas pats miškas savo gyvastį rodo...

Kaip ir trys ankstesnieji, tradicinio žurnalo formato spalvotas 120 puslapių apimties leidinys skirtas dviems publikacijų ciklams.

"Anykštietiškos patirtys" šįkart pasakoja apie Anykščių krašto simbolį – Puntuko akmenį, primindamas jo legendinę ir istorinę raidą, vėl žvalgosi po anykštėnų namus, kur sutinka pačius artimiausius žmones ir su jais dalijasi savo jausmais, klajoja po Vašuokėnų dvarą, saugantį reikšmingus istorijos ženklus, supažindina su viena garsiausių Anykščių krašto giminių – Butleriais, ieško kaimynystės pėdsakų Rokiškyje ir sklaido mokyklinės kūrybos sąsiuvinius.

"Gimtinės ženklai" ir toliau liudija praėjusio pusmečio Anykščių krašto kultūros faktus ir reiškinius: kuo džiaugėsi anykštėnai, ką apie mūsų kraštą ir iš čia kilusius žmones rašė Lietuvos kultūros spauda ir interneto portalai. Almanache išlieka tradicinės anykštėnų sukakčių, "Anykščių kuntaplio" skiltys ir liūdnasis puslapis "Atsisveikinome", šįkart liudijantis netikėtai sutapusią iškilių anykštėnų – artimų giminaičių lemtį.

Gausus ketvirtojo almanacho numerio leidybos organizatorių ir talkininkų būrys jau skaito kaip dovaną pasklidusį pirmąjį šimtas numeruotų "Pasaulio anykštėno" egzempliorių, jie pakeliui į visas Anykščių rajono bibliotekas, gimnazijas, vidurines ir pagrindines mokyklas.

Šiemet, kai Bendrijos pastangas pastebėjo ir palankiai bei dosniai įvertino Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, tik simboliškai parėmus Bendrijos siekį tęsti almanacho leidybą, Anykščiuose šį leidinį nuolat galima įsigyti Sakralinio meno centre, Koplyčioje-Pasaulio anykštėnų kūrybos centre bei A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniame muziejuje, pageidaujantiems jį galime išsiųsti paštu.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...