Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2013-02-21   Pro memoria. Mokytoja Julija Aleliūnienė
 
 

2013 m. vasario 12 d., eidama 77-uosius metus, mirė buvusi Troškūnų Kazio Inčiūros vidurinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Julija Ribokaitė-ALELIŪNIENĖ (1936–2013).

A+A Julija Aleliūnienė.Mokytoja Julija gimė 1936 m. liepos 1 d. Troškūnų valsčiaus Vaidlonių kaime. 1944 m. pradėjo lankyti Troškūnų vidurinę mokyklą, kurią baigė 1954 m. 1956–1959 m. dirbo Troškūnų rajono laikraščio redakcijoje korektore. Vėliau mokėsi  ir baigė Vilniaus valstybinį Vinco Kapsuko universitetą ir įgijo filologės, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos kvalifikaciją. Nuo 1960 metų ji pradėjo dirbti Latavėnų septynmetėje, o vėliau Juostininkų aštuonmetėje mokykloje. Nuo 1972 iki 2001 metų dirbo Troškūnų  vidurinėje mokykloje lietuvių kalbos mokytoja. 2001 metais mokytoja Julija už ilgametį nuoširdų darbą apdovanota Anykščių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus Padėkos raštu.

Būdama be galo darbšti bei reikli ir sau, ir mokiniams, ji, kaip puiki savo dalyko žinovė, visas jėgas atidavė ne tik mokydama lietuvių kalbos, puoselėdama bendražmogiškąsias vertybes, bet ir rinkdama savo gimtinės kraštotyros medžiagą. Ne vienas galėjome pasisemti iš mokytojos energijos, optimizmo ir stiprybės. Kai buvo sunku, nesiguodė, nesiskundė, nedejavo, mokėjo santūriai išgyventi kasdienybės įtampą. Visada pasiruošusi patarti, padėti, ji buvo neabejinga kitų nelaimėms, sugebėdavo įkvėpti vilties ir pasitikėjimo.

Sudilo mokytojos Julijos žemiškasis laikas. Dabar ji gyvens ir lauks bekraščiuose toliuose. Galbūt aplankys mus debesimi, gal lietum, gal vėju, gal pražys palangėj mėlynu liūdesio žiedu... Išsaugosim viltį, kad amžino liūdesio nėra – jį pakeis susitikimo Amžinybėje džiaugsmas. Todėl ir atsisveikinam ne amžinybei...

Troškūnų Kazio Inčiūros vidurinės mokyklos bendruomenė

 
 
    Atgal...