Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2013-04-25   Pro memoria. Žurnalistas Jurgis Vytautas Karosas
 
 

2013 m. balandžio 20 d., eidamas 92-uosius metus, Vilniuje mirė žurnalistas ir leidybos organizatorius Jurgis Vytautas KAROSAS (1922–2013).

A+A Jurgis Vytautas KarosasKuprių kaimo Karosų giminės atžala, Utenoje gimęs ir Svėdasuose užaugęs Jurgis Vytautas po Antrojo pasaulinio karo pradėjo žurnalistikos studijas Vilniaus universitete, bet dar nespėjęs jų baigti 1948 m. rudenį buvo atsiųstas į Anykščius organizuoti rajono laikraščio leidybą.

1948 m. lapkričio 7 d. jis paruošė ir išleido pirmąjį Anykščių laikraščio "Kolektyvinis darbas" numerį ir nuo to laiko iki 1950 m. liepos dirbo pirmuoju šio laikraščio redaktoriumi.

Vėliau jis tęsė studijas Maskvoje, o jas baigęs 1953–1988 m., net 35-erius metus dirbo populiariausio XX a. antrosios pusės šalies laikraščio, didžiausią tiražą Lietuvoje turėjusio "Valstiečių laikraščio" redaktoriumi, kol Lietuvos Atgimimo metais išėjo į pensiją.

Tuo metu jis pasitraukė iš viešojo gyvenimo, todėl artimiesiems teliko tik tyliai apgailestauti, kad jo nebeprisiminė nei "Anykšta", šventusi tęstinumą ir laikraščio jubiliejų, nei tęstinumą irgi deklaravęs "Valstiečių laikraštis".

J. V. Karosas su žmona, mirusia prieš metus, užaugino sūnų ir dukterį. Jo sūnus  gydytojas Vladislovas Karosas jau beveik 20 metų su šeima gyvena ir dirba Vokietijoje.

Balandžio 24-ąją artimieji palydėjo velionį į Vilniaus Liepkalnio kapines, į šeimos kapą.

Jo laidotuvės praėjo be pompastikos, šeima jų negarsino, net ir nekrologas nebuvo paskelbtas. Atsisveikinant su J. V. Karosu buvo prisiminta, kad pats jis nesididžiavo savo karjera, o šeima iš jos neturėjo jokių privilegijų – tik butą Antakalnyje. Velionis buvo įdomi, intelektuali, inteligentiška, sveiką gyvenimo būdą mėgusi asmenybė.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...