Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2022-05-28   VILNIUS: anykštėnai pasitiko kraštiečio dokumentinę knygą
 
 

Gegužės 19-ąją Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos Karininkų ramovėje  įvyko vieno iš Vilniaus Anykštėnų Sambūrio steigėjų bei pirmosios Sambūrio tarybos nario, buvusio Lietuvos kariuomenės vado dimisijos generolo majoro Jono Andriškevičiaus knygos (studijos) „Atakos pradžia – „Č“ pristatymas.

Renginį moderavo pulkininkas leitenantas Valerijus Šerelis, knygos pristatyme dalyvavo daug svečių, tarp jų ir Vilniaus anykštėnai.

Kaip generolas J. Andriškevičius rašo knygos įžangoje, šios studijos pavadinimas gimė, pamačius Lietuvos radijo ir televizijos centro patalpose rastą 1991 m. sausio 13-osios nakties puolimo plano schemą. O šios studijos sumanymas – pateikti faktais paremtas Sovietų Sąjungos kariškių nusikalstamas veikas Lietuvai svarbių keturių objektų užgrobimo 1991 m. sausio 11–13 d. pavyzdžiu.

Vilniaus anykštėnų sambūrio nariams įžanginį pranešimą šios knygos (studijos) tema gen. J. Andriškevičius perskaitė dar kelionės po šiaurės vakarų Lietuvą metu 2021-ųjų rugpjūtį.

Yra žinoma, kad Anykščiai yra ir rašytojų, ir kariškių bei laisvės gynėjų kraštas. Tuomet VAS narys Jonas Andriškevičius yra ir generolas, ir rašytojas, išleidęs dokumentinę knygą.

Regina SMETONAITĖ

Knygos autorius gen. Jonas Andriškevičius ir VAS nariai pristatymo šventėje LK Vilniaus įgulos Karininkų ramovės salėje. Antano Buroko nuotrauka.

 
 
    Atgal...