Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2015-08-24   Trakinių partizanai: diskusijos, parakas ir Tėvynę mylintys žmonės
 
 

Rugsėjo 5 d. unikalioje Lietuvos vietoje, Trakinių kaime (Anykščių r.), vyks tradicinis Tėvynę mylinčių žmonių sąskrydis „Trakinių partizanai 2015“.

Sąskrydžio programa – čia.

Šiais metais renginio organizatoriai nusprendė priminti svarbiausius XX a. Lietuvos istorijos epizodus ir pakalbėti apie Lietuvos pasiekimus ir laimėjimus nuo 1990 metų. Kaip ir kasmet, laukiama atvykstant įvairių amžiaus grupių dalyvių iš visos Lietuvos. Sąskrydyje netrūks nei geros nuotaikos, nei vertingos informacijos, nei parako kvapo.

Renginys prasidės senosiose Trakinių kaimo kapinaitėse, kuriose bus pagerbti Lietuvos laisvės kovotojai, pasirodys Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) bigbendas. Vėliau mokslininkai, ekonomistai ir visuomeninkai dalyvaus diskusijoje „Kaip pasikeitėme ir ką pasiekėme Lietuvoje per 25 metus“? Diskusijos rengėjai žada, kad diskusija bus ne tik aktyvi, bet, svarbiausia, ir pozityvi.

Dizaineris Giedrius Paulauskas miniparodoje „Nėra istorijos be uniformos“ pristatys partizanų uniformas ir ekipuotę. Šių metų sąskrydyje bus galimybė išvysti ir išgirsti istoriką prof. Alfredą Bumblauską, kuris visus kvies prie bunkerio pakalbėti apie partizaninį karą. Profesorius žada, kad bus tikrai įdomu, nes tikisi išgirsti ir sąskrydžio dalyvių pastebėjimų.

Trakinių partizanų kvietimu sąskrydyje lankysis Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos specialistai, kurie supažindins su informacinio karo pavojais ir suteiks žinių, kaip atsispirti priešiškai informacijai ir kaip su ja kovoti.

Kaip ir kasmet, Trakinių partizanai žada puikių pasirodymų. Koncertuos bardas Giedrius Ambrazevičius su grupe, didžiajame vakaro koncerte pasirodys „Kamanių šilelis“.

Renginio organizatoriai pasirūpins ir nuolatinėmis veiklomis. Leidykla „Aukso žuvys“ kvies dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse gamtoje, o mažiausieji dalyviai galės praleisti laiką partizaniškame vaikų darželyje. Taip pat veiks Lietuvos kariuomenės technikos ir ginkluotės paroda, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro knygynėlis, todėl renginio dalyviai galės įsigyti puikių leidinių.

Trakinių partizanai kviečia visus rugsėjo 5 d. atvykti į Tėvynę mylinčių žmonių sąskrydį, palydėti vasarą ir pasitikti ateinantį rudenį. Į renginio vietą nukreips partizaniškos rodyklės. Taip pat reikia nepamiršti, kad rudenį gali lyti, todėl auliniai batai ir apsiaustas nuo lietaus tikrai gali praversti.

Renginį organizuoja VšĮ „Trakinių partizanai“ ir Lietuvos šaulių studentų korporacija „Saja“.

„Trakinių partizanai“ – tai nuo 2005 m. veikiantis Lietuvos jaunimo sambūris, kurio tikslas naujomis ir šių laikų visuomenei aktualiomis formomis populiarinti Lietuvos laisvės kovų istoriją.

Informaciją apie renginį teikia:
Norbertas Černiauskas (tel. +370 600 37 327)
Mindaugas Nefas (tel. +370 674 32 821)

 
 
    Atgal...