Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2020-01-22   Kelią į Strazdiškį paženklino nematyti paukščiai
 
 

Pernai lapkričio 25-ąją Skiemonių seniūnijos pakraštyje prie vietinių kelių sankryžų Balteniuose ir Gečionyse nutūpė pirmieji du mediniai paukščiai, savo sparnais rodantys kryptį Strazdiškio link. Šiemet sausio 20-ąją dar du panašūs paukščiai įsikūrė Velykūnuose ir miško laukymėje buvusio Strazdiškio vietoje.

Taip pradėtas įgyvendinti A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus sumanymas pažymėti ir literatūros piligrimams atverti poeto Algimanto Baltakio išgarsintą jo vaikystės kaimą Strazdiškį ir atgaivinti rajone nors vieną sunykusį vietovardį.

Kelio rodyklė ties Baltenių sankryža.

Kelio rodyklė ties Gečionių sankryža.

Kelio rodyklė ties Velykūnų sankryža.

Kelio rodyklė Strazdiškyje.

Lietuvos kultūros tarybos ir Muziejaus finansuojamą „Gizelio“ projektą įgyvendinanti Anykščių menininkų asociacija kuria medines konstrukcijas. Jos susietos ne tik bendra stilistika, Anykščių krašte atpažįstama kaip Žilvino Prano Smalsko autoriniai kūriniai, bet ir savita spalva, įvairiais metų laikais išliksiančia pastebima kintančiame peizaže.

Dar vienas pagrindinis simbolinis paukštis pažymės sunykusią Baltakių sodybą miško laukymėje buvusiame Strazdiškio kaime, kuris daugiau nei prieš 40 metų buvo ištrintas iš Lietuvos žemėlapio. Tos sodybos vietą iki šiol mena tik išdžiuvęs akmeninis šulinys ir pavieniai sodybos medžiai, minimi ir A. Baltakio eilėraščiuose.

Kaip ir buvo numatyta projekte, Ž. P. Smalskas dekoratyvines rodykles su išnykusio vietovardžio žymeniu kuria kartu su Anykščių Jono Biliūno gimnazijos moksleiviais ir technologijos mokytoju Kaziu Morkūnu. Visas kūrybinis procesas pristatomas Anykščių menininkų asociacijos tinklalapyje www.ama.lt.

Jau numatyta, kad šių paukščių vilionėms keliauti Strazdiškio link, poetinio įkvėpimo ištakų beieškant, pasiduos Lietuvos rašytojų sąjungos rengiamas „Poezijos pavasaris 2020“.

Vienas iš tradicinės literatūros šventės renginių pavasarį vyks būtent Strazdiškyje, tikint, kad ten kartu apsilankys ir 90-metį pasitinkantis vienas vyriausių šiandieninės Lietuvos poetų Algimantas Baltakis.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...