Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2021-01-29   Pro memoria. Visuomenininkė Bronė Lukaitienė
 
 

2021 m. sausio 26-ąją pasaulio anykštėnų bendruomenė neteko Pasaulio anykštėnų bendrijos Garbės narės, Anykščių rajono Garbės pilietės Bronės LUKAITIENĖS (1937–2021). Atsisveikinimo momentas tarsi pažymi Jos laiko, kurį galima pavadinti  kultūrine epocha, pabaigą – tai, ką sugebėdavo padaryti Ji, jau niekas nepakartos.

A+A Bronė Lukaitienė

Turbūt niekam kitam Anykščiuose per paskutinį pusšimtį metų taip tiksliai nelimpa apibūdinimas „visuomenininkė“, kaip kultūros organizatorei, įvairiu laiku reikšmingą įtaką Anykščių kraštui ir jo žmonėms dariusiai Bronei Lukaitienei. Neverta vardinti Jos per tą laiką užimtų pareigų – kur kas svarbesnis Jos kultūrinių iniciatyvų, telkusių anykštėnus, sąrašas.

1966-ieji, pirmasis bandymas Anykščiuose surengti Knygos šventę – tai 30-metės Anykščių bibliotekos vadovės Bronės iniciatyva.

1973-ieji, pirmoji Anykščiuose Žemiečių šventė, ėmusi kurti pagrindus Pasaulio anykštėnų bendrijai steigti, – rajono Kultūros skyriaus vedėjos Bronės sumanymas.

2005-ieji, pažymėti Pasaulio anykštėnų bendrijos kasdieninės veiklos Anykščiuose pradžia, – tai iš Vilniaus į gimtinę grįžusios Bronės nauji įkvepiantys ketinimai.

Bronė Lukaitienė visą gyvenimą mėgo ir mokėjo švęsti: su deramos pagarbos ženklais, su kaskart originaliais sprendiniais ir plačiais užmojais turtinti tradicijas. Nesvarbu, kad Jos nebėra, – išlieka ir ateityje tikrai bus plėtojama Jos idėja, kad Anykščių miesto šventėms labai svarbi Šventosios upė ir jos pakrantės, kad švęsti galima net ir ant vandens.

Visiems, kam teko laimė ar neišvengiamybė dirbti kartu su Brone Lukaitiene, patyrė ir įsiminė Jos savitą organizatorės charakterį. Ji visuomet pirmiausiai pati aiškiai žinojo, ko ir kodėl siekia, tuomet mokėjo suburti kitus, kad tie sumanymai būtų tiksliai įgyvendinti, net ir nemėginant išvengti lyg tyčia suplanuotų sunkumų.

Ašis, ant kurios suverti dantračiai galėdavo darniai suktis, – taip neretai būdavo pavadinama Bronė, kurios asmeninis indėlis galutiniuose veiklų rezultatuose ne visuomet būdavo pastebimas ir įvertinamas.

Tokiame gyvenimo kelyje Ją visuomet lydėjo pozityvi ambicija ir atkaklumas, tikėjimas tuo, kad daro tik svarbius darbus, kurių be Jos niekas kitas taip gerai negalėtų padaryti. Ją visuomet gaubė ir asmeninės paslaptys, teikusios šiai asmenybei unikalumo ir intriguojančio žavesio, taip ir neįstengus Jos iki galo pažinti.

Pasaulio anykštėnų bendruomenės atmintyje Bronė Lukaitienė išliks kaip tikros visuomenininkės pavyzdys, mums liudijantis ir primenantis: svarbiems tikslams suburti ir sumaniai motyvuoti bendraminčiai drauge gali kalnus nuversti.

Pasaulio anykštėnų bendrija

Šv. Mišios už Velionę bus aukojamos vasario 4 d., ketvirtadienį, 9 val. Vilniaus Palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčioje. Po pamaldų urna su palaikais 10 val. bus palydėta į Vilniaus Sudervės kapinių kolumbariumą.

 
 
    Atgal...