Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2024-02-14   Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis – dar dviems anykštėnams
 
 

Lietuvos Respublikos Seimo įsteigto G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisija išrinko 2024 metų laureatus. Tarp 16-os mokslininkų, visuomenininkų, kūrėjų kovo pabaigoje Panevėžyje toks medalis bus įteiktas dar dviems anykštėnams.

Už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą apdovanotas dvasininkas, ilgametis Troškūnų (Anykščių r.) Švč. Trejybės parapijos klebonas Saulius Filipavičius.

Už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą medalis bus įteiktas Genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorikui, Anykščių krašto XX a. istorijos tyrėjui ir žinovui Gintarui Vaičiūnui.

Dar vieną apdovanojimą lėmė savitas ryšys su Anykščių krašto asmenybėmis. Už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes apdovanota korespondentė-savanorė zarasiškė Giedrė Mičiūnienė. Vienas reikšmingiausių jos darbų yra Anykščių rajono garbės piliečio kun. kan. Stanislovo Krumpliausko biografinė knyga „Kunigas – žmogus“.

G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę ir užsienio lietuvių bendruomenę neatlygintinai dirbti valstybės labui, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...