Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2009-03-31   Sunkiosios muzikos festivalis "Velnio akmuo" sudrebins Anykščius vidurvasarį (papildyta 2009-04-30)
 
 

Velniška muzika ir jauki atmosfera Šventosios upės pakrantėje: nuo pasivažinėjimo siauruko traukiniu iki šėlsmo su metalo muzikos gigantais "Sepultura" sunkiosios muzikos festivalyje "Velnio akmuo" Anykščių Dainuvos slėnyje 2009 m. liepos 17-19 dienomis.

Neabejingi alternatyviai kultūrai, gyvai sunkiajai muzikai, aktyviam poilsiui gamtoje vidurvasarį kviečiami į festivalį "Velnio akmuo". Pavadinimo potekstėje slypi ne kas kita, kaip festivalį įkvėpusi legenda apie velnio neštą ir pamestą Puntuko akmenį. Tad būtent Dainuvos slėnis Anykščiuose liepos 17-19 dienomis taps užuovėja nuo masinės kultūros ir bus atviras ekstremalaus roko, metalo muzikos, netradicinės kultūros mėgėjams. Festivalio programoje ne tik itin garsūs metalo muzikos grandų vardai, bet ir kitos smagios atrakcijos...

"Velnio akmuo" – tai pirmasis sunkiosios muzikos festivalis Lietuvoje, siekiantis įsilieti į tokio pobūdžio festivalių kontekstą Europoje. Todėl į koncertuosiančiųjų gretas kviečiamos kuo stipresnės, profesionalesnės sunkiosios muzikos grupės, galinčios sudominti ne tik vietinius ekstremalaus roko gerbėjus.

Viena reikšmingiausių šio festivalio vertybių – pasaulinio garso Brazilijos "death"/"thrash" metalo grupė "Sepultura". Jie verčia suklusti ne tik užkietėjusius metalo subkultūros atstovus, bet ir tuos, kurie apie sunkiosios muzikos reiškinį yra girdėję tik paviršutiniškai. Todėl nenuostabu, jog jau trečią kartą Lietuvą aplankysianti "Sepultura" čia, regis, virsta tam tikra sunkiosios muzikos ikona.

Trijuose festivalio koncertuose iš viso pasirodys apie 20 įvairių metalo stilių grupių. Brutalią dozę pateiks "Azarath" bei "Trauma", vieni stipriausių "death" metalo kalvės Lenkijos kolektyvų, ir iš kiek toliau atvykstantys "Sinister". Pastaroji Nyderlandų ketveriukė ištikima nuožmiam "death" metalo skambesiui, tačiau gali ir nustebinti harmoningesnėmis savo paskutinio albumo kompozicijomis.
 
Tuo tarpu "juodojo" metalo gerbėjai neturėtų nusivilti nostalgiško modernaus "black" metalo fenomenu "code"
Anglijos. O latviai "Frailty" ant scenos kurs makabrišką spektaklį savo griausmingu "doom" skambesiu. Ne mažiau dėmesio verti ir vieni iš brandžiausių vietinės scenos atstovų. Kolektyvai "Obtest", "Nahash" bei "Luctus" pažįstami daugeliui Lietuviško metalo ir roko mėgėjų.

Ir tai dar, žinoma, kol kas ne visas sunkiosios muzikos desantas Šventosios upės pakrantėje.

"Velnio akmuo" nebūtų festivalis, jei be smarkiųjų muzikinių pasirodymų publikai nebūtų pasiūlyta ir kitų, lengvesnio turinio atrakcijų. Naktimis veiks profesionalių roko DJ koordinuojama muzikos aikštelė "Rocktheque", kur bus pristatytas roko klasikos repertuaras. Nostalgišką įspūdį paliks alternatyvios muzikos ištakomis laikomos Jimi Hendrix, Janis Joplin, The Doors, Bob Dylan, Led Zeppelin ir panašių atlikėjų melodijos.

Publika savaitgaliui bus kviečiama įsikurti palapinių miestelyje prie upės. Maudynės, futbolas, grynas oras – Dainuvos slėnio gamta aktyviam poilsiui itin dėkinga. O ir pats miestelis savo kultūrinio, gamtinio ir pramoninio paveldo objektais patrauklus ne vienam smalsiam turistui. "Velnio akmens" dalyviai turės progą įvertinti gausų Anykščių krašto paveldą. Nuo Puntuko akmens iki Laimės žiburio, nuo geležinkelio stoties ekspozicijos iki vyno degustacijos riedant siauruko bėgiais...

"Velnio akmens" bilietais nuo kovo 23 dienos prekiauja "Tiketa". Pirmųjų, riboto kiekio bilietų kaina nuo 80 Lt. Vėliau bilietai brangs.

Į sunkiosios muzikos festivalį "Velnio akmuo" anykštėnai kviečiami su didelėmis nuolaidomis.

Vietos gyventojai neturėtų skubėti pirkti bilietų, kuriuos jau platina "Tiketa". Specialiaisiais bilietais dar neprekiaujama, tačiau Anykščių gyventojai gali būti ramūs – visa informacija apie tikslias jų įsigijimo galimybes bei sąlygas netrukus bus prieinama festivalio svetainėje (www.devilstone.net).

Kol kas aišku tai, kad šie bilietai bus kone dvigubai pigesni nei įprasti, o juos įsigyti bus galima turint dokumentą, įrodantį gyvenamąją vietą.

Tarptautinio ekstremalios muzikos festivalio "Velnio akmuo" portale internete skelbiamos paskutinės naujienos, išsamūs grupių pristatymai, preliminari programa, kainos, kita aktuali informacija, veikia forumas. Aplankykite: www.devilstone.net.

Akvilė Andriuškaitė
akvile@gruodas.net

 
 
    Atgal...