Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-04-30   "Pasaulio anykštėnas" atgimė žurnalu
 
 

Šv. Velykų išvakarėse iš "Petro ofseto" spaustuvės pas anykštėnus skaitytojus buvo išleistas pirmasis šių metų "Pasaulio anykštėno" – pusmetinio kultūros ir visuomenės almanacho numeris.

Tradicinio žurnalo formato spalvotas 120 puslapių leidinys, tęsiantis iki šiol trejus metus leisto mėnraščio tradiciją, savo puslapiuose pristato du plačius publikacijų ciklus.

"Anykštietiškos patirtys" šįkart daugiausia pasakoja apie įvairių laikų – ir XIX, ir XXI a. anykštėnų patyrimus, stengiantis išlikti sunkiais gyvenimo momentais, taip pat – apie mums pažįstamų žmonių gebėjimą branginti draugystę ir išnaudoti kaimynystės privalumus, skleisti pagarbą protėviams ar tapti gerbiamais bet kuriame pasaulio krašte.

"Gimtinės ženklai" atspindi praėjusio pusmečio Anykščių krašto kultūros faktus ir reiškinius: pasakoja, kuo džiaugėsi anykštėnai, ką apie mūsų kraštą ir iš čia kilusius žmones rašė Lietuvos kultūros spauda. Tradicines anykštėnų sukakčių ir "Anykščių kuntaplio" skiltis leidinyje papildė ir liūdnasis puslapis "Atsisveikinome", liudijantis neišvengiamą mums brangių iškilių anykštėnų lemtį.

Pereidama prie naujos pusmetinio žurnalo formos, Bendrija apsisprendė verčiau leisti "Pasaulio anykštėną" kaip geros kokybės leidinį dukart per metus ir jį platinti tiems skaitytojams, kurie sutinka savo indėliu prisidėti prie jo leidybos.

Tarp pirmojo numerio leidybos organizatorių ir talkininkų kaip dovana pasklido vien tik pirmasis šimtas numeruotų "Pasaulio anykštėno" egzempliorių, juos taip pat turės visos Anykščių rajono bibliotekos, gimnazijos, vidurinės ir pagrindinės mokyklos.

Dėl didelės informacijos apimties elektroniniu formatu šis almanacho numeris svetainėje kol kas nebus skelbiamas. Anykščiuose šį leidinį nuolat bus galima įsigyti Sakralinio meno centre, Pasaulio anykštėnų bendrijos būstinėje (Kultūros centre) bei A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniame muziejuje.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...