Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-12-01   Pro memoria. Pedagogė Irena Tvardauskienė
 
 

2011 m. lapkričio 30 d., eidama 73-uosius metus, Anykščiuose mirė pedagogė ir švietimo organizatorė Irena KERPIŠKYTĖ-TVARDAUSKIENĖ (1939-2011).

A+A Irena TvardauskienėTaip norisi tarti: dar neišeik, dar neužverk langinių, į širdį taką dar palik. Bet laiko smiltys prasprūsta tarp pirštų ir skaudi žinia pasiekia mus: lapkričio 30 dieną, nebepajėgusi pažadinti širdį plakti gyvenimo ritmu, mus paliko Irena, mylima ir rūpestinga mama ir močiutė savo dukroms ir vaikaičiams, nuoširdi draugė artimiesiems, buvusiems bendradarbiams ir ją pažinojusiems.

Gimusi 1939 metų gegužės 30 dieną, vaikystę praleidusi gražiame Molėtų krašte, Alantoje, ji išvyko mokytis į Šiaulių pedagoginį institutą, kur įgijo pradinių klasių mokytojos specialybę. Jos pirmoji darbo vieta – Zarasų rajono Degučių aštuonmetė mokykla, kurioje susipažino su būsimu vyru – zarasiškiu Jonu Tvardausku. Sukūrę šeimą jie gyveno Kėdainiuose, Šiauliuose, o nuo 1970 metų visam laikui apsigyveno Anykščiuose.

Šeima Irenai visada buvo jaukumo, šilumos, dvasinio bendrumo salelė, kurią kūrė abu kartu su vyru, o vėliau ir su dukromis Daiva ir Ramune. Jono Tvardausko, žinomo tautodailininko, idėjos tapo ir Irenos savastimi, o  kūrybinis procesas dažnai įtraukdavo ir ją pačią.

Nuo 1974 metų Irena įsidarbino Anykščių švietimo skyriuje, kuriame keičiantis pareigoms (metodininkė, profesinio orientavimo kabineto vedėja, inspektorė) dirbo iki išėjimo į užtarnautą poilsį 1998 metais. Irena šiltai bendravo su pedagogine bendruomene, stengėsi kiekvieną išklausyti, jeigu tik galėjo, padėti, patarti. Visada, net jau ir nebedirbdama, domėjosi švietimo naujovėmis, dalinosi su mumis savo pastebėjimais, o mes stengėmės perimti jos sukauptą gerąją darbo patirtį.

Tebejaučiame Ireną šalia –  gyvybingą, nuoširdžią, kūrybišką, darbščią, atsakingą, mylinčią žmones ir gyvenimą. Tokią ją ir išsaugosime mūsų atminty...

Visiems skleidusi ramybę, ilsėkis RAMYBĖJE ir AMŽINYBĖJE...

Anykščių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir turizmo skyrius

 
 
    Atgal...