Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-02-06   Pro memoria. Dailėtyrininkė ir bibliotekininkė Auksė Žukienė
 
 

2012 m. vasario 3 d., eidama 64-uosius metus, Mikieriuose (Anykščių r.) mirė dailėtyrininkė ir bibliotekininkė Auksė Dovydaitytė-ŽUKIENĖ (1948-2012).

A+A Auksė ŽukienėTaip norisi tarti: dar neišeik, dar neužverk durų, į širdį taką dar palik. Bet laiko smiltys prasprūsta tarp pirštų ir skaudi žinia pasiekia mus: vasario 3 dieną, nebepajėgusi pažadinti širdies plakti gyvenimo ritmu, mus paliko Auksė, mylima ir rūpestinga žmona vyrui, mama sūnums, močiutė vaikaičiams, nuoširdi draugė artimiesiems, bendradarbiams ir ją pažinojusiems.

Gimė Auksė 1948 metų gegužės 27 dieną Vilniuje. Mokėsi Dailės akademijoje meno istorijos ir teorijos, įsigijo dailėtyrininkės specialybę.

Nuo 2008 metų balandžio 10 dienos dirbo Andrioniškio bibliotekoje vyresniąja bibliotekininke. Meilę ir pagarbą knygai atsinešusi iš vaikystės ji tai stengėsi įdiegti ir bibliotekos skaitytojams, stengėsi kiekvieną išklausyti, padėti ar patarti, buvo aktyvi Andrioniškio bendruomenės pirmininkė.

Deja, likimas negailestingas – anksčiau ar vėliau mirtis pasiglemžia net ir geriausius žmones. Tebejaučiame Auksę šalia – gyvybingą, veržlią, nuoširdžią, darbščią, kūrybišką, mylinčią žmones ir gyvenimą. Tokią ją ir išsaugosime atmintyje...

Visiems skleidusi ramybę ilsėkis RAMYBĖJE ir AMŽINYBĖJE.

Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos bendruomenė

 
 
    Atgal...