Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2013-04-17   Pasitinkame penktąjį almanachą "Pasaulio anykštėnas"
 
 

Paskutiniam sniegui Anykščiuose betirpstant iš "Petro ofseto" spaustuvės Vilniuje į Anykščius atkeliavo pirmasis, žalsvasis, 2013-ųjų metų "Pasaulio anykštėno" – naujas trečius metus einančio pusmetinio kultūros ir visuomenės almanacho numeris.

Penktojo almanacho, tęsiančio leidybos tradiciją, viršelyje – net trys tiltaI: tikrasis Vaižganto tiltas per Šventąją ties Žaliąja, virš jo danguje nušvitusios vaivorykštės ir dvi jaunas meniškas širdis jungiantis jausmų tiltas.

Kaip ir du ankstesnieji, toks pat tradicinio žurnalo formato spalvotas leidinys 120 puslapių skirtas dviems publikacijų ciklams.

"Anykštietiškos patirtys" šįkart pasakoja apie simbolinius paukščius, sugrįžusius į Anykščių krašto lizdus ir čia dirbančius, kuriančius, tęsiančius savo giminės tradiciją. Šiame cikle pirmąkart publikuojamas istorinis dokumentas – Pirmojo pasaulinio karo metais Anykščiuose susituokusių jaunuolių metrikai, žavimasi artimų žmonių talentais, atveriamas vieno Anykščių krašto kaimo – Pravydžių etnografinis lobynas, prisimenami 1990-ųjų išgyvenimai, žavimasi kaimynais kupiškėnais ir autentiška kaimo žmonių kūryba.

"Gimtinės ženklai" ir toliau liudija praėjusio pusmečio Anykščių krašto kultūros faktus ir reiškinius: kuo džiaugėsi anykštėnai, ką apie mūsų kraštą ir iš čia kilusius žmones rašė Lietuvos kultūros spauda. Almanache išlieka tradicinės anykštėnų sukakčių, "Anykščių kuntaplio" skiltys ir liūdnasis puslapis "Atsisveikinome", liudijantis neišvengiamą mums brangių anykštėnų lemtį.

Gausus trečiojo numerio leidybos organizatorių ir talkininkų būrys jau skaito kaip dovaną sklindantį pirmąjį šimtą numeruotų "Pasaulio anykštėno" egzempliorių, jie pakeliui į visas Anykščių rajono bibliotekas, gimnazijas, vidurines ir pagrindines mokyklas.

Šiemet, kai Bendrijos pastangas vėl palankiai bei dosniai įvertino Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, tik simboliškai parėmus Bendrijos siekį tęsti almanacho leidybą, Anykščiuose šį leidinį nuolat galima įsigyti Sakralinio meno centre, Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos  centre bei A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniame muziejuje, pageidaujantiems jį galime išsiųsti paštu.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...